Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mentőtiszti egyetemre járok,...

Mentőtiszti egyetemre járok, de rájöttem, hogy orvos szeretnék lenni. Ezt a sulit már elvégzem, de utána ha elkezdem az orvosit, lesz valami előnyöm? Pl. Kevesebb év, vagy pl az anatómiát nem kell újra tanulni?

Figyelt kérdés
Kérem csak olyan ember válaszoljon, aki ért is hozzá, hisz lehet hogy butaság a kérdésem. Köszi:)

2018. júl. 5. 23:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%

Azért azt a pénzt nem egyszerre kell majd kifizetni, hanem a 12 félév alatt, sőt... Ott a diákhitel 2 is, ha minden köt szakad.


Viszont én amondó vagyok, hogyha nem végesztél el eddig legalább 2 évet a mentőtisztiből, akkor inkább hadjad abba még most, felesleges. Jobban jönnek majd azok az ingyen félévek. Viszont, ha már ez lesz az utolsó éved (és ugyebár már lecsúsztál a jelentkezésről), akkor természetesen csak a 2 + félév miatt nem éri meg abbahagyni. Hiszen így legalább lesz egy diplomád, ha az orvosi nehéz fának bizonyulna (ezt nem kell szégyelni, sokaknak az)....

Vagyis mindig nézd a jó oldalát a dolgoknak :D Sok sikert, én szurkolok!

2018. júl. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
98%
Tudom, hogy nem erre vagy kíváncsi, de nem szerintem ha orvos akarsz lenni, akkor nem feltétlen érdemes és kifizetődő elvégezni a mentőtisztit, mert sok időd elmegy illetve orvosin asszem ötödévben van lehetőség megcsinálni a mentőtiszt 3-at és az egyetem mellett is mentőzhetsz (ha ehhez lenne kedved)
2018. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin is kapsz mentőtiszti papírt. Csak akkor fejezd be, ha kell egy diploma, mert félsz, hogy nehéz az orvosi. Bár ha mentőtiszti megy, az orvosi nehezebb, de nem olyan sokkal. (Jó, a szigorlatok rosszul hangzanak.)
2018. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval ha megy, akkor az orvosi is menni fog.
2018. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!:)
2018. júl. 10. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!