Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, ha csillagásznak szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés
Csillagásznak szeretnék tanulni miután, gyerekkorom óta nagyon érdekel, de azt hallottam, hogy Mo-n ezzel a szakmával szinte csak kutatóként lehet elhelyezkedni (ami nem baj mert ezzel szívesen foglalkoznék). Mennyire lehet egyáltalán elhelyezkedni, es ha sikerült akkor mennyit keresnék (nettó) kezdőfizuba és ez mennyit emelkedne és hogyan? (Az is érdekelne hogy mo-n kívül milyen országokba keresett szakma, milyen nyelvet lenne érdemes tanulnom (angolul felsofokon beszélek es franciat is tanulok))

2018. júl. 11. 23:27
 1/5 anonim válasza:
83%
Az eltén a fizika szakon van csillagász szakirány.
2018. júl. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fizika alapképzési szaknak van csillagászati specializációja, valamint még a földtudományi alapképzési szaknak is van csillagászati specializációja...

Ezek után mehetsz a már simán "csillagász" megnevezésű mesterképzési szakra.

De ajánlom még figyelmedbe a geofizika mesterképzési szakot, melyen választható űrkutató-távérzékelő specializáció, szerintem ez is nagyon érdekes... Ez az MSc szintén választható fizika BSc után, illetve földtudományi BSc után (+ környezettan alapképzési szak után), minden esetben geofizikus specializációval.

Végzés után ajánlott a PhD-zás.


Amúgy elhelyezkedhetsz kutatóként, vagy egsetemi tanárra is gyúrhatsz.

A fizetést minden esetben le tudod nézni az alkalmazotti bértábláról...


Szvsz a német jobb választás lehet mint a francia.

2018. júl. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintetek földtudományiról vagy fizikáról érdemesebb továbbtanulni, illetve ha elvégzem az msc-t akkor kutatóként mennyire esélyes hogy találok munkát vagy csak mondjuk 10-ből 1 csillagász ha talál munkát.
2018. júl. 12. 15:12
 4/5 anonim válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy mennyire értesz hozzá. Nálunk az eltén sokan szoktak menni csillagászra, általában a gyengébb képességüek. Ha az átlagnál jobb vagy, akkor az egyik legjobb lehetsz.
2018. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A képességeim sajnos nem a fizika tudásomban mutatkoznak meg, jelenleg szörnyű fizika tanárunk de majd fakton talán jobb lesz minden matekból talán az átlagnál jobb vagyok, infóból is. De sajnos a földrajz tanárom sem a legjobb... úgy gondoltam hogy földtudományira mennék hiszen eddig nem is tudtam hogy fizikáról is lehet menni, de abból sajnos mint mondtam nem vagyok a legjobb. Ha nem indul föci fakt (ami a suliba már egy jópár éve nem indul nemhiszem hogy idén máshogy lenne) akkor szerintetek mit lenne érdemes választanom, és mit 5. érettségi tantárgynak?
2018. júl. 12. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!