Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem lett meg orvosin az éves...

Nem lett meg orvosin az éves minimum kreditem, át fognak rakni fizetősre. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 13. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Passzívra teszed magad, újrafelvételizel, felvesznek államira, kiiratkozol az első jogviszonyról, és elfogadtatod a tárgyaidat

Vagy

Fizeted a tandíjat, és nagyon jól tanulsz aztán visszamehetsz esetleg államira

Vagy

Diákhitel


Kb ezek a lehetőségeid.

2018. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Igazából most nem sokat.


Amennyiben sejthető volt, hogy ez húzós lesz nagyon, akkor jelentkezned kellett volna újra az egyetemre. Így most csak kiiratkoznál, jövőhónapban újra beiratkoznál, elfogadtatnád a tantárgyaid és ott vagy újra, "tiszta lappal" :)


II. verzió az, hogy passzívra rakod magad. Ez annyiban jó, hogy nem kell fizetned a biztosítást magad után. Majd kiiratkozol, újra jelentkezel.


III. Diákhitel.


IV. Átgondolod, hogy mit hibáztál és menni fog-e következőnek, mennyire vagy céltudatos, stb. Ha véletlen nem tetszik a szak, akkor még időben váltani.

2018. júl. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De ilyenkor van lehetőségem passziváltatni? Mert hallottam mar olyat is, hogy ha nincs meg az adott kredit akkor nem lehet passziváltatni, hanem rögtön fizetősre kerülök. Sajnos már csak hétfőn tudok érdeklődni, ezért is vagyok ilyen bizonytalan.
2018. júl. 13. 14:49
 4/5 anonim ***** válasza:
24%
szerintem a fizetős a legjobb lehetőség, többivel csuszkálnál, féléveket veszítenél.
2018. júl. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Automatikusan fizetősre tesznek, de attól még passziváltatni tudsz, és legalább nem kell fizetned azt a félévet, és újrajelentkezés esetén legalább nem futsz ki az 1 éves türelmi időből, amely alatt el kell kezdeni egy új egyetemet, vagy fizetheted vissza a féléveket.


Szóval most már tényleg nem tehetsz semmit.

De hogy nem lett meg 2 félév alatt 36 kredit?

2018. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!