Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZIE élelmiszermérnöki szakon...

SZIE élelmiszermérnöki szakon mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés

2018. júl. 14. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Attól függ milyen tudással mész oda.

Ha van emelt matekod, és megy az integrálás deriválás, akkor nem vészes. Ha olyan vagy mint én hogy nem igazán erősséged a matek akkor horror.

2018. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Konkrétan nincs érettségim matekból, mert felmentésem volt. :D

De egyébként még nem jelentkeztem, viszont emelt föcivel és angollal simán bekerültem volna.

Amúgy csak jövőre esedékes a jelentkezés, de nekem egy biomérnökis ajánlotta a szakot, hogy hasonló, csak könnyebb...

Amúgy a biokémia pl. eléggé érdekelne, meg maga a terület, a munkavégzés folyamata is vonz... Mindenképpen reálos irányba, kémiás területen szeretnék majd tovább tanulni. (Ilyenből talán még ez a legkönnyebb, nem?) Egyrészt mert az viszonylag érdekel, másrészt meg humán szakokról valószínüleg nem tudnék elhelyezkedni.

Nekem meg ez nagyon fontos... Tudom, hogy nem magas az élelmiszermérnökök fizetése, de ez nem baj. Csak legyen majd munkám.


Majd akkor meglátjuk mennyire tud felhúzni legközelebbre a magántanár... :D

2018. júl. 14. 13:32
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem megy a matek mert felmentésed volt, akkor inkább engedd el. Tele van számolós tárgyal az egész szak.
2018. júl. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez nem így működik... Ismerek olyat aki szintén fel volt mentve, de villamosmérnökit végzett.

És ha nem erre a szakra, hát hová jelentkeznék?

Máshol kb. mindenhol mégnehezebb a matek, a humán szakokkal meg nem lehet elhelyezkedni...

2018. júl. 18. 13:04
 5/6 anonim ***** válasza:
95%
Jó, csak éppen idén az évfolyam 60%-nak nem lett meg a tárgy, de akkor biztos könnyű. Annyival "egyszerűbb" a történet, hogy a matekra csak 1 tárgy épül, így talán 4-5 tárgyfelvétellel meg tudod csinálni. De ha nem megy a számolás,egyenletmegoldás stb, vért fogsz izzadni pl. művelettanon vagy fizikán.
2018. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha jogos volt a felmentésed, akkor én se ajánlanám. Egy állásinterjún se mutat jól mérnöki szakok esetében... Megkérdőjelezi a diplomád értékét. (Bár lehet ott nem kérdeznek rá... :D)

Dietetika szakon pl van biokémia meg minden hasonló, de számolás meg matek nem sok!

2018. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!