Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tovább? valaki hasonló...

Hogyan tovább? valaki hasonló helyzet?

Figyelt kérdés
Eredetileg szerettem volna orvos lenni. Jelentkeztem is a faktokra biosz-kémiából. A biosszal nincs bajom, jòl megy. De kémiából borzalmas vagyok. Az elméletet meg bírom értenj, de amikor elém tolbak egy számítási feladatot, nem tudok neki kezdeni. Az évben majdnem az összes számolós dogámat egyesre írtam. Most jön a 12., és ha nem látok javulást, nem vállalom be az érettségit. A tanárom is mondta, hogy érdemes elgondolkodnom, tényleg orvos akarok-e lenni. Megnéztem más eü.-s munkákat, sehogyse érdekelnek. Az ápolónôt inkább fel se hozom, mert tudom miken mennek keresztül. Csak így ugye egyhelyben toporgok és nem tudom mi legyen, krumplit sütni a a mekiben pedig nem szeretnék. A pszichológust is hanyagolom.
2018. júl. 18. 17:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzátenni, hogy nem erôs a reál odalam.
2018. júl. 18. 17:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne keresned egy magántanárt! Ne add fel! :)
2018. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetként, én azt tudom nyilatkozni, hogy vezetni szeretek és van is hozzá tehetségem, a jövőben meg szeretnék hivatásos teherautó, esetleg busz sofőr lenni, de a műszaki tanulmányi/elméleti része az elég nehezen megy és már buktam is, de nem adom még fel teszek érte, hogy sikerüljön, ha végül sehogy nem tudom letenni valami alternatíva lesz, ami a vezetést érinti vagy nem tudom. Igaz a 2 terület eltér egymástól nagyban, de valahogy mindig szokott lenni, és a kudarcból is helyt lehet állni, esetleg B terv, akár C terv mindig legyen tervben, első szakmámban nem találtam a számításaimat, szóval az pl passz, a második amit tanulok alakulóban van, hogy mégis hátha az is feküdne, de igazából a vezetés a legnagyobb álmom, aztán max más szakirány jobb ötletem nincs a te helyzetedben pl, ha sehogy se jönni össze.
2018. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress egy magántanárt, aki tud neked segíteni. Esetleg, ha van egy olyan osztálytársad, akinek jól megy, akkor akár őt is megkérheted, hogy segítsen. Mi is sokat segítettünk így egymásnak gimiben, de persze attól, hogy valaki érti még nem biztos, hogy jól el is tudja magyarázni, ezért lenne jobb egy tanár. A lényeg, hogy ne add fel! :)
2018. júl. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A gimis kémiát nincs, azaz NINCS ember, aki ne tudná a kellő szinten elsajátítani, és ehhez képest majdnem a próbálkozók kétharmada aggódik miatta vagy meg is bicsaklik rajta. Tudom, hogy pocsék dumának hangzik, de tényleg biztos vagyok benne, hogy itt az egyetlen gond a para, az önbizalomhiány és még talán az, hogy nem ültél le hozzá úgy, akár egy tanárral, akár egymagadban, hogy elhitted volna, hogy te ezt egyáltalán megértheded. A számolás mindent összevetve cirka két hét, de vannak, akik hónapokat gyakorolnak. Egyébként orvosin az emberek nagy részének durva hiányosságai vannak kémiából és senkit nem érdekel, mindenki elvan boldogan. :D Az orvosis kémia meg abban különbözik a gimis emelt kémiától, hogy hozzáveszik a Fischer projekciót meg egy rakás szerves képletet, amiket később amúgy is tudni kell majd, és ennyi. Ülj le, értsd meg, tanuld meg, ne akarj az a felnőtt lenni, aki egész életében amiatt károg, hogy nem lehetett az, ami lenni akart csak azért, mert hagyta, hogy megijessze egy ilyen nagyobb-a-füstje-mint-a-lángja tantárgy, amit mintha azért adnának el ennyire ijesztőnek, hogy ne mindenki abból menjen tovább. Ülj le minden egyes alkalommal úgy, hogy addig nem állsz fel, amíg az adott anyagrészt meg nem érted, és ha tényleg odakoncentrálsz és elhiszed, előbb-utóbb meg fogod érteni. Nekem ez volt az, ami használt.


Egyébiránt a gyógypedagógiát ajánlom nagyon, ott van klinikum, nincs kémia, lehet menni magánba vele, és nem is 435 az állami minimum ponthatár, de ugye erre nem lesz szükség, mert meg lehet, és meg is fogod csinálni.


Ja, és az sem a világ vége, ha ki kell hagynod egy évet egyetem előtt.


És nem a levegőbe beszélek, full humános voltam, nagyon féltem tőle, béna is voltam, leültem fölé és 90 százalék lett, bekerültem orvosira, és itt se volt problémám a kémiával, sőt, én magyaráztam el mindig mindenkinek, úgyhogy van ez így, és lesz még. ;)

2018. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy a számolás miatt add fel. Azt csak be kell gyakorolni. Ötösöm lesz kémiából konkrétan tartalmazza az összes típusfeladatot. Csináld végig. Egyetemen kb semmi számolás nem lesz.
2018. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2018. júl. 19. 00:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mivel az előttem szóló leírta már pontosan ugyanazt, amit én is mondani szerettem volna, így csak annyit tennék hozzá, hogy TANÁR VÉLEMÉNYÉRE SOHA NE ADJ! Engem anno majdnem lebeszélt a biológia tanárom az álmomról, ugyanis mindennap elmondta, hogy én nem vagyok odavaló, esélyem sincs. Ma már persze tudom, hogy egy semmirekellő alak volt, 0 életkedvvel, 0 tanítási vággyal, de akkor és ott felnéztem rá és nagyon fájt amiket mondott. Elárulom, hogy ma már negyedéves vagyok, eddig minden vizsgám elsőre meglett és biztos vagyok benne, hogy neked is menni fog, ha kitartasz a saját elképzeléseid mellett és nem engeded, hogy bárki lebeszéljen róla!!
2018. júl. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!