Azt tnuljam tovább amit tudnék szeretni, vagy amivel gazdag lennék?

Figyelt kérdés

Az anyagi helyzetem enyhén szólva nem túl rózsás, valamint túlkoros is vagyok kicsit...

De az egyetemi jelentkezés jövőre már végre esedékes, ha nem jön közbe valami váratlan.


Az egyik szak az kifejezetten érdekel, a téma mondhatni már a szenvedélyem. Viszont ha ezt választom, akkor valószínüleg sosem lesz saját lakásom, meg családom sem nagyon hiszem, hiszen annyit keresnék vele, hogy albérletbe magamat eltartsam...


A másik szakról szerzett diplomával, és egy kis ésszel viszont már 1-2 év után legalább a dupláját kereshetném annak amit az első szakról szerzezt diplomával.


Ezt a munkát is tudnám kedvelni úgy gondolom, de igazán szeretni soha...

És ez sokkal monotonabb.


Olvastam olyan véleményeket hasonló kérdéseknél, hogy olyan dolgot csinálni egy életen keresztül amit nem szeretünk igazán, az maga a pokol.

És ettől tartok is egy kicsit.


De végülis 3 évet dolgoztam raktárban, 1 éve targoncázom három műszakban... És ezeket sem lehet igazán szeretni, el lehet velük lenni, de ahhoz hogy szeresse bárki is, ez túl monoton és jelentéktelen feladat.

De azért megvagyok, nekem az a lényeg hogy megkapjam a pénzem. Vagyis olyan igazi "munka" munka, sokszor nem szívesen csinálom, elfáradok benne, stb. de megkapom a pénzt és ez valamennyire kárpótól.

Ilyesmi lenne a második verzióval is a meló, csak sokkal több pénzért. Szerintem még mindig többen dolgoznak ebben a szellemiségben, mint abban hogy ma elmegy csinálni a kedvenc tevékenységét és még pénzt is kap érte... Avagy "csináld azt amit szeretsz és soha nem kell dolgoznod".

Be lehet érni azért ezzel is, nem?


Úgyértem, az élet nem csak a munka, ha nem is azt csinálom ami a szenvedélyem, akkor is ott vannak a hobbik, még ha kevés idő is jut rájuk... Ha az embernek van rá pénze akkor a család is.


Illetve engem a szüleim sosem támogattak. Anyám és apám is inkább lehúzott, most viszont anyám az új pasiját húzza le (már amennyire lehet szegényt)...

Viszont van egy sokkal fiatalabb öcsém, Ő 6 éves most, úgyhogy még jódarabig eltartják és nem használják ki, de ha felnő ugyanaz lesz a sorsa mint nekem.

Ha addig egy olyan szakot végzek el amivel sok pénzt kereshetek akkor már Őt lehet hogy támogathatom annyival, hogy ne legyen ilyen dilemmája és azt válassza amit a legjobban szeret.


Ti mit tennétek?

Van valaki esetleg ugyanezen döntés után pár évvel? Ő mit választott és mit gondol, jól tette e?


Előre is köszi!

24/f


2018. júl. 22. 04:32
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Meg próbálnám megleresni az arany középutat, tehát olyan szakot aminek köze is van az érdeklődésemhez (hasonló ág, van olyan tárgy ami az érdeklődésemet kielégíti stb) de szintúgy kereső képes is.
2018. júl. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Azt választanám, amivel több pénzt kereshetek. Egyrészt jobban elmélyedsz majd benne, és evés közben jön meg az étvágy. Hobby szintén olvasgathatsz a másik érdeklődésedet kapcsolatos dolgokról, és nem árt az se, ha több lábon állsz.
2018. júl. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Azt nem ártana tudni, mi a két szak, mert ami ma jól keresö szakma, az nem biztos, hogy két év múlva még egyáltalán piacképes és viszont.
2018. júl. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Én mindenképp azt választanám amit szeretni fogok, ha jól csinálod, mindennel tudsz sokat keresni.

Sose választanám a számomra unalmas munkát, tekintve hogy az időm nagy részét azzal fogom tölteni...

2018. júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Én nagyon hasonló cipőben jártam,mint most Te és én azt választottam,ami több pénzt hozott,de megbántam!! Ne kövesd el azt a hibát,amit én, azt a szakot válaszd,ami jobban érdekel,ami a szenvedélyed! Jelöld meg mind2 szakot és kérd Isten segítségét, hogy vegyenek fel arra a szakra,amit Ő jobbnak gondol Neked! A pénz nem segít..

2018. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Olvastam olyan véleményeket hasonló kérdéseknél, hogy olyan dolgot csinálni egy életen keresztül amit nem szeretünk igazán, az maga a pokol.


Nyomorogni és minden kis luxusról lemondani is maga a pokol. Én a jobban fizetőt választanám.

2018. júl. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! A kérdés szempontjából nem releváns, hogy mi a két szak, hiszen a kérdés nem arra vonatkozott, hogy melyik mennyire piacképes most és a jövőben... Azt én tudom.

Viszont, ha megnevezném, akkor átmennének a válaszok offba.

2018. júl. 22. 17:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkodtam ezen, aztán a biztosabb megélhetés mellett döntöttem és kb. fél éve jöttem rá, hogy rossz döntés volt. Persze csomó ellentétes tapasztalat is akad, szóval erre a kérdésre csak jó önismerettel tudsz választ találni. Pl. én is azt hittem, hogy azért valamennyire ki tudok teljesedni a biztosabb megélhetést jelentő szakmában.. hát nem hogy kiteljesedni nem tudok, hanem egyenesen rühellem, amit pár éve még egyáltalán nem gondoltam volna. Ha esetleg te is így jársz, akkor valószínűleg nem fogsz 2 év után se olyan jól keresni, mivel elég nehéz odatenni magad egy olyan területen, amit utálsz, legalábbis nekem az. Szerintem örülj, hogy van olyan dolog, amit a szenvedélyednek tartasz. Nem tudom, milyen területről van szó, de mire az öcsédnek ez aktuális lesz, addigra akár a szakma csúcsán is lehetsz.
2018. júl. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!