Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam? Óvodapedag...

Melyiket válasszam? Óvodapedagógus, ápolónő, védőnő, szociális munkás, szociálpedagógus?

Figyelt kérdés

Melyik az amivel a legjobban járnék és miért?

(Óvodapedagógusnak kell valami hangszeren játszania mert az sehol se találom, hogy kritérium-e :S)


Köszi a válaszod :) L/18


2010. jún. 19. 02:04
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
szép szakmák, de ugye milliárdos vagy, mert ezekből csak éhen halni lehet :S
2010. jún. 19. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nővérem óvodapedagógusként végzett főiskolán, és nem tudok róla hogy tudna valamilyen hangszeren. nem keres sokat, de megtudnak élni belőle a családjával (persze emellett táncot is tanít, és a férje is). Nem tudom melyiket válaszd, én csak ennyit tudtam segíteni.:)
2010. jún. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
41%
Én szociális munkás vagyok. Én is úgy látom, hogy te nem akarsz pénzt keresni... Ezek elég telített szakmák, se pénzt nem fogsz keresni, se munkád nem lesz, illetve nehezen. Én még gondolkodnék a helyedben.
2010. jún. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy nem sokat keresnek,olyan átlagosan de szeretnék mellette családot, és valami nyugis munka kellene ahol gyerekekkel esetleg felnötekkel foglalkozhatok. Ami még érdekel az a masszázs amit másodállásban csinálnék mellettte miután elvégzek egy tanfolyamot, de azt nemlehet életem végéig csinálni, mert a masszázs azért elég megterhelő annak aki csinálja :S
2010. jún. 19. 09:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg fontos, hogy szeresd a szakmádat.Más se keres sok pénzt, sőt!


Ha kedves vagy és kreatív, akkor legyél óvónő!(különben az én óvónő ismerősömnek játszóháza van, egy szülinap 60 ezertől indul, de inkább 100, táborokat tart. Cabrióval jár, nem éheznek, ahogy látom.A másik táncot tanít, a mellett, és nem megy rosszul neki.Vállalhatsz kézművesfoglalkozást, játszóházat is, azzal is kereshetsz pént. A főiskolán legalább egy furulyát mindenki megtanul.


Ha nagyon segítőkész, szorgalmas, megértő vagy és van benned elhivatottság, akkor ápolónő legyél!

Vállalhatsz magánbeteget, vagy kimehetsz külföldre, ha többet akarsz keresni,de mondjuk Amwayezhetsz mellette vagy hasonló módon kiegészítheted a fizetést. És később lehetsz főnővér.


Ha komoly vagy, határozott, talpraesett, jól tudsz önállóan dolgozni, de együttműködni is, feltalálod magad gyorsan, akkor legyél védőnő. Szerintem nagyon szép hivatás, biztos állás, kapsz nyugdíjat, nem úgy mint én, és a családodra is fog jutni időd.


A szociális munkás kimondottan annak jó, akit ez a terület nagyon izgat és vonz.Nagyon érdekel.


Ha türelmes vagy, kitartó, szereted a dolgokat megjavítani,( pl. hervadozó virágokat újraültesz és pmpássá nevelsz) ha következetes vagy-vagyis határozottan tudsz tartani a célod felé, és vinni magaddal a környezetedet - akkor légy szociálpedagógus. Vállalhatsz magántaníytványt is.


Mindegyik szakma nagyon jó abból a szempontból, hogy mindeggyikkel biztos bejelentett álláshoz juthatsz, kapsz táppénzt, nyugdíjat(mármint fizetik is utánad a járadékot, nem csak ígérik), szabadságot, ami most még nem tűnik lényegesnek, de fontos lesz később.

Mindegyik közalkalmazotti bért kap, ami azért elég jó. A barátnőm szoc. ped-ként 140 ezret is hazavisz, amellett élvezi a nyári szabit, időben hazaér délután, és szülni is el tudott menni.


Ezek a foglalkozások mind nagyon jók arra, hogy meg tudod őrizni velük a nőiességedet, mindegyik segítő, megértő, támogató jellegű szakma, kevéssé kell "férfivá" válnod, nem az agresszív törtetésről szól, ami valószínűleg nme is a te asztalod.


Ezekkel a szakmákkal jó anya és feleség lehetsz, van esélyed, hogy időben hazaérj, és a családodra is tudj figyelni.


Sikeres azzal leszel, amelyikben a legjobb vagy. Ha olyan szakmát választassz, amiben jó vagy, akkor azzal pénzt is fogsz keresni. Nyithatsz magánóvodát, fejlezstőközpontot, létrehozhatsz alapítványi tábort, segítőházat, vállalhatsz gazdag betegeket...hosszú még az élet.

Hogy melyikben leszel a legjobb?

Mi az, amihez tényleg húz a szíved? Nem a család, hanem te?

Keresd meg a "Teszteld önmagad - Karrierkalauz


Jim Barrett, Geoff Williams"

[link]

könyvét. Végezd el a benne található két órás tesztet! Különböző sokrétő képességtesztek, motivációs teszt, szoc. alkat tesztje. Elemezd ki, olvasd el az ajánlást. Ez a könyv nagyon bevált, nagyon jól megerősít a legjobb döntésben. Már sokan kipróbálták, és mindig hasznos volt.

Nem csak a pénz számít! Aki sokat akar keresni, áruljon dinnyét. Bár az se jön be az idén. Nagyon fontos, hogy milyen életet tudsz felépíteni a hivatásod gyakorlása mellett. Hogy milyen lesz a szerelmed, a családod, a lakásod, a nyarad...Az sem elhanyagolható, hogy fizetik a járulékaidat, nem megy csődbe mögűled a cég.

Nagyon fontos, hogy szeresd, amit csinálsz! Ha szereted, jó leszel benne, és lesz pénz is.Mindíg lesz annyi, amennyi kell. És reméljük, nem leszel vénlány, csak állni fog melletted valaki. De mondom, aki akar, ezekkel is tud jómódot is teremteni.Csak kell egy ötlet és meg kell valósítani.De az is lehet, hogy a férjed sokat fog dolgozni, és szüksége lesz ahhoz egy háttérre. Akkor jól fog jönni, ha te mondjuk 5-kor haza tudsz érni, vagy el tudod vinni a gyerekeiteket szakkörre.

2010. jún. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

na, arról győzködtelek, amit te is tudsz.

Keresd meg a könyvet, végezd el a tesztet!

Hová jársz? Hányasaid vannak? Hány pontod lesz?


Mi vonz jobban? egészséges gyerekekből kihozni a legjobbat, betegségeket elűzni, életutakat egyengetni, korrigálni?

Segíteni a szenvedőknek?

sEGÍTENI JOBB HELYZTEBE JUTNI VALAKINEK, AHOVÁ EGYEDÜL NEM JUTNA?


Vannak még hasonló szakmák, nézelődj még: csecsemősnővér, szülésznő, kondukltor, gyógytornász, gyógypedagógus, idősotthoni gondozó..

Jó lenne, ha a nyáron be tudnál jutni pár ilyen helyre pár napra. Úgy lenne a legkönnyebb látni, melyik fekszik neked igazán. Mozgósítsd minden ismerősödet, szerezzenek neked ilyen lehetőséget. Talán még pénzt is kaphatsz, mint nyári munka, de ha csak ingyen fogadnak, akkor is menj el! Jelentkezz nyári táborba segítőnek!

2010. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ápoló.Ha képzed magadat akkor sokra viheted vele.

Viszont neked kell érezned ,hogy mi vonz jobban.

2010. jún. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csecsemőápoló
2017. ápr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Anyum szocmunkás Somogyban és viszonylag jól keres de itt nem túlzottan nagy a túljelentkezés sőt hiányszakma is valamennyire. Mondjuk van mellette más munkája is még 2
2017. dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok en szocialpedagogus vagyok, sajnos otthon, Nyiregyhazan kb 2 evig kerestem allast ezzel a vegzettseggel, aztan Angliaban kotottem ki... Nem joszantambol jottem ide dolgozni, de ez maradt az egyetlen valasztasom.

Nagyon sokat kellett tanulni a foiskolan, kitunovel vegeztem, es azzal kecsegtettek, nagyon jok a munkalehetosegek,nagy az igeny erre a szakmara, de en nem ezt tapasztaltam. Barhova mentem allasinterjura, mindenutt legalabb szaz ember varakozott meghallgatasra. Ugyhogy en nem igazan javasolnam ezt a szakmat. Bar nagyon szep szakma, megsem....mivel egyaltalan nem biztositott az hogy az egyetem/foiskola utan el tudsz vele helyezkedni.

Nem ertek azzal egyet hogy csak azt nezd mit szeretsz csinalni, mivel a penz is nagyon fontos! Ha nem tudod kifizetni a lakbert es a szamlaidat, nem tudsz mibol ennivalot venni, kit erdekel szereted-e a szakmadat vagy nem.

Olyan szakmat kell valasztani amit szeretsz es amibol meg is tudsz elni, hogy ne kelljen mas orszagban alsobbrendu munkakat elvallnod.

2018. máj. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!