Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel foglalkozzak a későbbiek...

Mivel foglalkozzak a későbbiekben? "Mi legyek, ha nagy leszek? "

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A helyzet az, hogy már el kéne döntenem hogy mivel szeretnék foglalkozni.

Az igazság az, hogy semmi ötletem sincs. Egy olyan "szakma" sem érdekel olyannyira, hogy életem végéig azzal foglalkozzak. (8 osztályos gimnáziumba járok.)

Eddig végig jeles tanuló voltam. Nemrég megtetszett a pszichológus szakma, de nem hinném hogy a lelkem bírná olyan sokáig. Attól félek hogy megfásulnék benne. A gyógytornászon is gondolkodtam...de valahogy mégsem ez sem az igazi.-.

Rólam:

Inkább humán beállítottságú vagyok, nem annyira "jó az agyam" a matekhoz (keresztezett dominanciám van) csak a szorgalmamnak köszönhetem, hogy jeles vagyok belőle. Nagyon szeretem a történelmet, az irodalmat és a biológiát. A gyerekeket nem annyira csípem (pedig szeretnék majd anyuka lennixd), régen amikor megkérdezték tőlem hogy mi szeretnék lenni, mindig rávágtam, hogy nekem mindegy, csak gyerekekkel foglalkozzak. Mostanra már nem így gondolom. Szeretek írni, 7 éves korom óta vezetek naplót. Sajnos nem annyira jó a nyelvérzékem, jövő nyáron a szüleim valamiféle nyelvtanfolyamra szeretnének beiratni.

Szerintetek ezek alapján mi legyek a későbbiekben?



2018. júl. 24. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hányadikos vagy?
2018. júl. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
9-es.
2018. júl. 24. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok ajánlani, és tényleg komolyan mondom, hogy ne görcsölj nagyon rá. Felesleges.:) 9.-es vagy, ami egyrészt azt jelenti, hogy még van időd bőven gondolkodni, hogy mit is szeretnél, másrészt pedig lehet, sőt valószínű, hogy sok szakmáról, munkáról nem hallottál még, vagy épp hallottál, de nem igazán tudod, hogy mit is csinál pontosan.

Én például most 19 éves vagyok, és most jutottam el oda, hogy végre megfogalmazódott bennem, hogy mivel is szeretnék foglalkozni. És ez egy olyan terület, amit sokáig nem ismertem, pedig engem is sokáig foglalkoztatott (még most is) a pályaválasztás.

Szóval azt tudom tanácsolni, hogy nézelődj a felvin is, olvasgasd a szakleírásokat, nézd meg hol és hogyan tudtak elhelyezkedni a végzett diplomások az adott szakkal.

[link]

Ezen az oldalon egész jól be is mutatják videóban, hogy hol és hogyan dolgoznak az emberek különböző munkakörökben. Szerintem nagyon hasznos, én bánom, hogy csak nemrég fedeztem fel.:D Esetleg tölts ki önismereti, pályaválasztós kérdőíveket a neten, hátha dob valami jó ötletet.

Nyugi, én is sokáig éreztem azt amit te.:) Sok sikert!

2018. júl. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mi a fene ***** válasza:
81%
Az előzőnek igaza van.annyit tennék hozzá a biológia mellé nagyon tanuld a fizikát és a kémiát, valamint a nyelveket, főleg az angolt.Ezekkel a tárgyakkal sokminden lehetsz, de alapos nyelvtudás nélkül semmi.
2018. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Ha szereted a történelmet és az iroidalmat, kezdd el a bökcsészkart aztán meglátod, lehet-e belőle valami.
2018. júl. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon de nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!!:)
2018. júl. 26. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!