Hogyan tartsam el magam fogorvosi szak mellett?

Figyelt kérdés

Jövőre jelentkezezek fogorvosira, és ha minden jól megy szeptembertől el is tudom kezdeni, viszont a szüleim nem nagyon tudnak anyagilag támogatni az egyetemi évek alatt és ahogy sok helyen olvastam, fogorvosi szak mellett nagyon nehéz dolgozni. Most egy évig dolgozni fogok, így lesz majd félretett pénzem, de az csak az ejelén lesz elég. Szívesen meghallgatnám olyanok véleményét akik már voltak hasonló cipőben.


Dolgozzak esetleg még plusz egy évig és gyűjtsek még pénzt, hogy biztosabb lábakon vághassak neki az egyetemnek?


Bármilyen tanácsot/ötletet szívesen fogadok!



#fok #orvosi #fogorvos #fogorvostudányikar
2018. júl. 24. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
16%

Felvesznek, és ha lehet akkor passzív évvel kezdesz, addig dolgozol még.

Diákhitel.

Ezek a lehetőségeid.

2018. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem lehet egy ilyen szak mellett dolgozni, én azt javaslom minél előbb kezd el és szabad felhasználású diákhitelből próbálj megélni, utána nyarakon tudsz majd diákmelózni, hogy egy kicsit jobban élj. Vizsga időszakban és szorgalmi időszakban nem hinném, hogy lesz időd még dolgozni ha nem akarsz csúszni.
2018. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ÁOK-ra járok, nem fogorvosira, de olyan nagy különbség nincs. Nem fogsz tudni egyetem mellett dolgozni, hacsak nem akarsz bukdácsolni és éveket csúszni. Jól teszed, ha egy évig dolgozol, ha felvesznek, akkor pedig vagy megpróbálsz szociális ösztöndíjból és bármi hasonló ösztöndíjból (nem tudom, hogy milyenek vannak, más ebben biztosan többet tud segíteni), második félévtől tanulmányi ösztöndíjból is, vagy végső esetben diákhitelből összekaparni annyi pénzt, amennyiből el tudod tartani magad. Ha a lehető legszerényebb körülmények között élsz (koli, olcsó napi menü egy menzán, könyvek a könyvtárból vagy használtan megvéve, nincs minden héten buli, ivászat, stb), akkor olyan 40-50ezerből ki lehet jönni egy hónapban.
2018. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én is ebben a helyzetben vagyok, csak ÁOK-ra jelentkeztem Szegedre. Ott van ez a Start ösztöndíj, ha oda jelentkeztél akkor lehet hallottál róla, de igazából már mindegy mert lejárt a határidő. Ez egyszeri maximum 100 ezer forint értékű juttatást jelent.

Én októbertől diákhitelezni fogok, kb 30 ezret kellene felvennem, mert a szüleim csak minimálisan tudnak támogatni. Dolgozni nem fogsz tudni egyetem mellett, szóval szerintem neked is ez lenne a megoldás. Kedvező kamatozású, és már a folyósítás alatt is elő tudod törleszteni. Ha jól tanulsz, akkor második félévtől tanulmányi ösztöndíjat is kaphatsz, bár ennek sem nagy az összege. Létezik még a Bursa Hungarica, amit a lakóhelyed önkormányzatánál lehet igényelni, de ennek még annyira nem néztem utána.

A tankönyvek sajnos nagyon drágák az orvosikra, így szerintem könyvtárazz, esetleg használtan, nyomtatottan vedd meg. Én is ezt csinálom, 3 évig dolgoztam nyaranta és erre gyűjtöttem. Jelenleg kb 53 ezer forintba kerültek azok a könyvek, jegyzetek amik már a birtokomban vannak, bolti áruk már a 150-et verdesné.

Szerintem ha még egy évig dolgozol, és otthon laksz akkor bőven elegendő pénzt tudsz összegyűjteni arra hogy a tanszereidet megvedd, sőt lehet hogy az elején még diákhitelre sem lesz szükséged. Mindenesetre szerintem készíts költségvetést.

Gondolom kolis lennél, ez várostól függően 9-20 ezer forint havonta kb, de még mindig sokkal jobb mint az albérlet pláne Pesten.

Kajálni tudsz olcsón a hallgatói ételbárokban, Szegeden például egy menü 300 Ft. Emellett kell valamit ugye enni reggelire meg vacsorára. Nekem sajnos már itt megugrik a kiadásom mert nem ehetek meg akármit.

Kalkulált bele a havi hazautazást, illetve a tömegközlekedést, bérletet. Szórakozni is el fogsz járni , mert ha nem akkor szerintem megbolondulsz.

Emellett persze lehetnek még bármilyen kiadásaid amivel számolnod kell pl betegség, tanulmányi ügyek, ruha stb.

19/L

2018. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
Keress sugar daddxt vagy sugar mommyt.
2018. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 28. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!