Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME építőmérnöki bsc szakra...

BME építőmérnöki bsc szakra fogok járni, a fizetések végzés után relatíve alacsonyak, mennyire változhat ez meg 5 év múlva, mire befelyezem az egyetemet?

Figyelt kérdés

Mennyire javul ma az építőipar elhelyezkedést illetőleg?Mennyivel jobbak a bérek a magánszférában,és mennyire lehet jól vállalkozni ezzel a diplomával?

Előre is köszi a válaszokat!



2018. júl. 25. 23:09
 1/10 Vodafonelive ***** válasza:

Szia, gratulálok! A héten jött a mérnök újság és pont arról van cikk, hogy mennyire kevesen jelentkeznek építőmérnökire, pedig a sok szakiránnyal rengeteg a potenciál.

Továbbá ajánlom ezt a kérdést is, hogy olvasd el.: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..

2018. júl. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Energetikusnak tanultam de vannak építőmérnökis ismerőseim. A jelenlegi helyzet nem túl fényes főleg az új törvénnyel ami 5% áfa helyett 27%ot számop az újépítésű házakra 2020 után.Ez persze kevesebb beruházást és kevesebb építőmérnöki munkát jelent a közeljövőben. De nem kell aggódnod mert ha a BMEn végzel sokkal könnyebbdn kapsz munkát, illetve ha ráállsz a nyelvekre akkor külföldön agyonkeresheted magad, csak ahhoz kell már egy kis munkatapasztalat is. De attól nem kell félned hogy nem lesz munkád, a BMEt viszont nem lesz egyszerű elvégezned.
2018. júl. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó hír: Munkát azt most találni.

Rossz hír az a fizetés. Talán kivitelezésben elmegy, de ott meg munka óra arányosan nem túl jó a dolog.

Tervezésben a helyzet meg siralmas szerintem.


Meg mondom őszintén szerintem öt év múlva sem lesz jobb a helyzet.

Rengeteg gazdasági magazin foglalkozik a következő gazdasági válság érkezésével, szóval talán ezt tényként lehet kezelni.

Ezek meg az építő iparral sajnos nem barátok. Lásd 2008.

2018. júl. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

De persze az iskolában teljesen mást fogsz róla hallani, szóval mindegy is.

Nem is tudom melyik ismerősöm mesélte, hogy neki valamelyik nyílt napon azt adták be, hogy van olyan versenyképes szak mint mondjuk a mérnök infó! :D

2018. júl. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Igazuk van az előttem lévőknek! A mérnök újságban egy neves mérnök szerint kevesen vagyunk építőmérnökök, de valahogy még mindig nem került be a szakma a legjövedelmezőbbek közé. Vállalkozni érdemes! Mivel ez egy olyan szakma, ahol közvetlenül ki tudod szolgálni a megrendelőket, akik többnyire magánemberek. pl: családi/társasház egyszerű bej. kiviteli terve.
2018. aug. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miez a mérnök újság valami új szleng? ;D

Az építőiparról annyit, hogy jelenleg fújódik az a bizonyos lufi, most nagyon dübörög, de egyszer majd kipukkan, nem is olyan sokára.

Építőmérnöki amúgy nem könnyű szakma, viszont gyakorlatilag vállalkozásra késztet a xar fizetésekkel!

2018. aug. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vodafonelive ***** válasza:

#6.: Én májusban regisztráltam a magyar mérnöki kamarába és előző hónapban a postás dobta be ezt a számot.: [link] a 30-31. oldalon a lényeg. :)

Magánban az építész meg az épületgépész is jól jár, anélkül meg sajnos siralmasak a fizetések.

2018. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem nagyon fognak változni. Felfelé biztos, hogy nem (reálértéken). Az EU-s támogatásoknak köszönhetően sok állami beruházás történt az elmúlt években, sok irodaházat, szállodát, lakóparkot építettek. Ha ettől nem mentek fel a fizetések, akkor attól biztos nem fognak, hogy ezeknek a beruházásoknak a száma várhatóan csökkenni fog az EU-s támogatásokkal együtt (a következő ciklusban biztos).

Viszont az ingatlanárak az egekben vannak (2014-ben 14 milliós panelt, 2018-ban 40 millióért ellehetett adni). Ez is várhatóan pár éven belül vissza fog esni. Főleg Budapest a nagyon drága, a vidék még mindig jócskán elmarad (agglomeráció is). Ha esetleg fejlesztések indulnának meg a Budapest felé menő közlekedési utakon/vasútvonalakon. Az élhetőbbé tenne sok távolabbi várost is az ingázók részére, tehát még ott van remény. De jelenleg az M0 körgyűrű, 5-ös metró, stb el vannak felejtve. Így ez még inkább egy olyan 15-20 év múlva várható.

Én azt javaslom, ha még teheted időben válts át, pl gépész szakra, épületgépész szakirányra. Mármint ha tényleg érdekel a fizetés, vagy menj el külföldre.

2018. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*el lehetett adni
2018. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A mérnök újság nem szleng okoska, azt a Magyar Mérnöki Kamara tagjai kapják minden hónapban. De hogyhogy nem tagja a kamarának egy ekkora szakértő mint te?
2018. szept. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!