Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tehetek hogy gimis tanár...

Mit tehetek hogy gimis tanár legyek?

Figyelt kérdés
Pedagógiára vettek fel és pontosan mit csinálhatok hogy minél előbb magyart taníthassak gimnáziumban? Oké, elvégzem, de azzal van lehetőségem még abban a pár évben a pedagógia mellé szakot választani? Vagy majd teljesen elejétől kell kezdenem más szakon, hogy az lehessek?
2018. júl. 26. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem minornak a magyart felveheted.Vagy esetleg megprobalsz atevickélni magyar osztatlanra csak ahoz kell egy masik szak.

Amugy gratulalok😘

2018. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógiával nem taníthatsz magyart gimiben, még magyar minorral sem. Osztatlan tanárira lehet menni, ahol kell választani kettő szakot és utána szakosodni kell annak megfelelően, hogy általános iskolai vagy középiskolai tanár szeretnél lenni. Abban biztos vagyok, hogy angolnál az is működik, hogy anglisztika BA+anglisztika MA+ két féléves tanári mester és így lehetsz egy szakos tanár, szóval logikusnak tűnik, hogy a magyarnál is lehet ilyet csinálni, de nem tudom.
2018. júl. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

En tudom,hogy ez így működik HIVATALOSAN (hasonlo cipobe jartam az angol miatt) viszont nekem az unokatestvérem egy altalanos iskolába tanít magyart (bár neki a pedagógia volt a minor,de az lenyegtelen),tehat előfordul viszont 1000 ből 1 .És tényleg én is azt javaslom hogy osztatlanra menj hiszen több lehetőséged is van és nagyon nagy a választék .

1 voltam

2018. júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És a pedagógia elvégzése jelent egyáltalán valamit ha a tanári pálya lebeg a szemem előtt (főleg gimis korosztályban)?

Vagy váltsak szakot? Hogyan kell?

2018. júl. 27. 00:40
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem, a pedagógia szakkal nem taníthatsz ilyesmit, szóval osztatlan tanárira kellett volna jelentkezned. Szerintem ne kezdd el a pedagógiát, ne pazarold az állami féléveidet, ha valóban magyartanár akarsz lenni. Hagyj ki egy évet, és jövőre jelentkezz osztatlan tanárira, keress még egy szakot a magyat mellé.
2018. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És átjelentkezni át tudok magyar szakra?
2018. júl. 27. 23:40
 7/8 anonim ***** válasza:
nincs sok esély rá, újra kell felvételizni.
2018. júl. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben

Köszönöm szépen!

Jövőre bölcsebben jelentkezek majd.

2018. júl. 28. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!