Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi szakra van lehetőség...

Orvosi szakra van lehetőség átmenni bioszról?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és az lenne a kérdésem,hogy ha biológia szakra megyek tovább egyetemre akkor onnan egy fél vagy egy év után van lehetőség orovosi karra átmenni? (egy egyetemen belül gondolkodom) Ha igen mik a feltételek vagy az ehhez kapcsolódó tudnivalók?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

18/L



2018. júl. 27. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha az orvosi érdekel, ne menj bioszra, inkább halassz egy évet és éretségizz újra. Csak elmennek a félévek és orvosira elég sok kell amúgy is.
2018. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan évfolyamtársam, aki biológia szakra járt. Újrafelvéztelizett és első évben velünk együtt kezdett. Szerintem ha nem sikerül elérni a ponthatárt orvosihoz, akkor menj el egy évig dolgozni (egyetem közben nem lesz rá időd és jól fog jönni a saját pénz még akkor is, ha a szüleid támogatnak), érettségizz újra abból a tárgyból, ami nem sikerült jól, ha nincs nyelvvizsgád, akkor csináld meg abban az egy évben, hogy ne egyetem alatt kelljen szenvedni vele. Csak pazarolnád az ingyen féléveidet a biológia szakkal, szerintem hiba lenne elkezdeni, mert hiába reméljük a legjobbakat, orvosin mindenkinél bőven benne van a pakliban, hogy esetleg csúszik egy-két évet, amivel egyből elmegy az összes ingyen félév és nyilván nem mindenki tud/szeretne mellényzsebből kifizetni félévenként 1 millát.
2018. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem lehet. Akkor mindenki azt játszaná, hogy elmenne valami alacsony pontos szakra, aztán átjelentkezne a magasabb ponthatárosra....

Te sem gondolhatod komolyan, hogy ez járható út...

2018. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg gyurj rá a két emeltre biosz/kémia vagy fizika is ha azok jók lesznek 86% felett akkor felvesznek.
2018. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!