Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fotós képzés egyetemi VS....

Fotós képzés egyetemi VS. OKJ. MI a különbség?

Figyelt kérdés

Többet ad az egyetemi képzés? Vagy az OKJ állami is megfelelő?

Esküvői fotózás érdekelne legfőképp de másra is nyitott vagyok a témában.

Sajnos profi tükörreflexes fényképezőgépem még nincs.

Ez baj? Enélkül el sem lehet kezdeni?

Fotósok esetleg más hozzáértők tapasztalatait várom, vagy akik esetleg jártak a valamilyen ezzel kapcsolatos képzésre.



2018. júl. 28. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem jártam egyikre sem, csak barátaim jártak, de hát a képzések közti különbség az igen nagy, az egyetemen a hangsúly a látásmódon van, az OKJ-ben meg a megvalósítás technikai részletein.

A meglátás, hát, az érdekes dolog, a finom és egyszerű stílusjegyekről általában fogalma sincs senkinek, ezt azzal helyettesítik, hogy mégsohanemvolt helyszíneken (minden kastély és modern középületi előcsarnok volt már, majd lógaszkodjatok egy vágóhíd félsertéseket szállító konvejora fölé) mégsohanemvolt keretben (Bentleyben ülés volt már, legyen rinocéroszvontatású irokéz kenu) akarnak fényképeket készíteni.

Általában tükörreflexessel ugranak az ilyen feladatnak, de gép az másodlagos, az objektívpark az elsődleges, és ugye kétfajta iparos van, van, aki elégnek érzi, ha széttárja a kezét, és azt mondja, hát, bocs, ezek a gépek nem szoktak pedig tönkremenni, vagy van, aki kettőzi (majdnem) a felszerelést. Alsó hangon fél millió egy közepes gép és egy belépő gép tartaléknak, egy nagylátószögű és egy tele zoom, egyéb eszközök.

Gondolom, írnak még elegen, hidegen és melegen. :)

2018. júl. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az egyetemi képzések túlnyomó többségében meg nem értett művészeket képeznek akiket az apjuk molesztált kiskorában és ezt a terhet bele akarják fotózni az amúgy technikailag erősen kifogásolható fekete-fehér képeikbe. Én nem erőltetném, főleg ha az alkalmazott fotográfia területén akarsz tevékenykedni (esküvőfotózás). Az OKJ viszont kell, mert ez a minimum amivel vállalkozást tudsz alapítani és amivel számlaképessé tudsz válni (OKJ nélkül nem).

Azt viszont gondold végig, hogy hajlandó vagy-e több millióért felszerelést építeni és éveket tanulni (két-három évet legalább tanulj mielőtt elmész egy esküvőre fotózni).

2018. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül lebeszèltek róla észérvekkel! Utolsó, jót nevettem, mert ugyanezt gondolom egyébként bár szeretem a művészetet :D De amit egy két pénzes, újgazdag kis füves fiatal képzel magáról,hogy ő mennyire művészi, mert drogozik meg betèp minden nap és neki ebben a szakmában van a helye ( vagy a művészetben) ..
2018. aug. 1. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!