Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen/főiskolán...

Melyik egyetemen/főiskolán nem számolnak pontokat, csak egy érettségi bizonyítványt kérnek? 16/l

Figyelt kérdés

2018. aug. 1. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan! Ez központi felvételi rendszer, nem az egyetem saját hatásköre.
2018. aug. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát én úgy halottam,hogy az IBS-en is csak érettségi bizonyítványt kérnek. Nem tudom ,hogy ez igaz e v sem:/
2018. aug. 2. 00:19
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A felvi.hu szerint az IBS-en most ősszel egyetlen szak indul, az is költségtérítéses. És 282 pont volt most a ponthatár.


[link]


De ezt törvény szabályozza. A felvétel központi úton történik, a pontrendszert nem tudod megkerülni.

2018. aug. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Művészeti szakokon és vallási szakokon nem szoktak érettségi pontot számolni.
2018. aug. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4: és akkor oda bárkit felvesznek? Az állam elismeri a diplomát így?


Megkérdezhetem, melyik iskolák ezek?

2018. aug. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Teológiait találtam. Hát, mit ne mondjak, nem igazán tartom fairnek a többi területtel szemben...
2018. aug. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindenhol számolnak pontokat. Még a Színművészetin is, pedig ott a követelmények egy alkalmassági és gyakorlati vizsga.
2018. aug. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7: én is ezt hittem, sőt, biztos voltam benne. Közben ezt találtam:


[link]


Viszont az is tény, hogy egy lelkészi diplomával csak egyházi berkeken belül lehet boldogulni, tehát lényegtelen, hogy államilag, illetve a versenypiacon mennyire elismert.

2018. aug. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csinálj OKJ-t. Oda elég egy érettségi.
2018. aug. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van egy trükk, miszerint egy Magyarországon bejegyzett intézmény külföldre bejegyzett társintézményébe vesznek fel. Ilyenkor nem érvényesek rád a magyar szabályok. Ennek ellenére itt kezded el a félévet, mint "vendéghallgató". Majd következő félévben átjelentkezéssel átvesz a magyar intézmény, és máris kijátszottad a rendszert.
2018. aug. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!