Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 281 ponttal felveszenk jogi...

281 ponttal felveszenk jogi karra önköltségesre?

Figyelt kérdés

281 pontom van, eleg lesz??:??


Agusztus 6-ig van határidő


Bocsi teleorol irok



2018. aug. 2. 09:39
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
75%

Nem a ponthatár határozza meg a nehézségi szintet hanem a létszám kapacítás,szak népszerűsége,pénz.

Ott a kommunikáció média tudomány vagy a könyvtáros szak régen büfé szaknak hívták olyan könnyű volt mert a sok hülye arra ment hogy utána henceghessenek hogy nekik diplomájuk van,szerinted azért 470 490es a ponthatár mert olyan nehéz?

2018. aug. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
36%

"szerinted azért 470 490es a ponthatár mert olyan nehéz?"



Fúúúú de utálom azokat, akik jönnek ilyen 470 meg 490 pontokkal, MIKÖZBEN UGYANARRA

2018. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
100%

a szakra van bőven 280-290 ponthatár. Szerinted hány ember üti meg a 470-490 pontos küszöböt? Az adott szakra jelentkezők 5%-a sem!

Vagy még egy spéci dolog: Ha kevesen jelentkeznek tegyük fel, hogy az adott szakra öten és a legkevesebb pontot elért tanuló 46

Ugyanaz, mint jogin: körbekérdezném őket 100-ból 95 önköltségest mondana.

2018. aug. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
70%

Vagy még egy spéci dolog: Ha kevesen jelentkeznek tegyük fel, hogy az adott szakra öten és a legkevesebb pontot elért tanuló 460 pontot ér el, akkor ott húzzák meg a határt. Szóval kár ezen filózni.


Mostani pontoknál SE-ÁOK 460 volt a fizetős. Tudod hány embert vettek fel? HÁRMAT. Ennyit erről.

2018. aug. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 A kérdező kommentje:
Na jo mostmar elleg!!!!!!!! Nem akarok valastzokat 24-eig.
2018. aug. 6. 10:44
 56/63 anonim ***** válasza:
59%
Látom a legtöbb nem tetsző választ töröltetted. :D :D :D
2018. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:

Ugyan már, akkora kamu ez a kérdés, mint egy ház. :D


De ha mégsem az, akkor ne izguljatok. Van pénz, próbálkozzon be, nem a ti pénzeteket költi, csak a sajátját pazarolja. Max. 2 év huza-vona után úgyis kivágják, aztán majd belátja, hogy hülyeség volt.

2018. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:

Szia! Bár en sem tudom pontosan,de általában pótfelvételin magasabb a ponthatár,még az önköltséges szakokon is.Ez függ a jelentkezőktől,a kapacitástól,az egyetem népszerűségétől is stb.Vidéki egyetemeken is általában 300 fölött vannak ilyenkor.Ha nem vesznek fel,akkor szedd össze magad,mert jogász szakon követelmény a B2 középszintű,valamint már egy szaknyelvi nyelvvizsga is.Enélkül nem kaphatod meg a diplomát.Első szemeszterben a jogtörténet és a római jog a húzós,aki ott sikeresen leteszi a vizsgákat,annak már több esélye van,hogy sikerrel végez majd.Latinból,bár nem emelt szinten,de elég sok jogi kifejezést kell ismerned,negyedévente vannak vizsgák szigorlatokból.Ha bekerülsz,készülj fel,igyekezz beszerezni a jegyzeteket és a tételeket kidolgozni,vizsgaidőszakban napi 10 órát is igényelhet majd a tanulás.Ha tényleg ezt szeretnéd,akkor ez esetben sok sikert,mert nagyon kemény menet lesz!



Üdv: szeptembertől szintén egy joghallgató

2018. aug. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 A kérdező kommentje:

" Látom a legtöbb nem tetsző választ töröltetted. :D :D :D"



??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

2018. aug. 6. 19:24
 60/63 anonim ***** válasza:

én anno megbuktam gimiben elsőben, mert nem érdekelt a tanulás...végigbukdácsoltam az éveket érettségiig ahol szintén megbuktam......a törit viszont szerettem! Anno írásbeli felvételi volt.....harmadjára vettek fel jogi egyetemre!


Elsőnek! négyes lett a római jog az év végi szigorlat pedig elsőnek jeles! - a kitűnő menő arcok próbálkoztak vagy 3-4X...meg sírva jöttek ki a 1,5-2 órás Róma szigorlatról egyessel. Sokan otthagyták, pedig én bukdácsoltam gimibe és buktam érettségin nem ők akiknek kitűnő bizonyítványaik voltak!


Jött a másodév.....a polgári jogok is elsőnek meglettek és mind jeles lett........mindig is a magánjog ment a legjobban habár végeredményben "csak" Cum laude diplomám lett :-)


Semmit nem számít a ponthatár, a középiskola...az elhivatottság számít és hogy tedd oda magad az egyetemen!


Mondjuk hozzáteszem gimibe és tudatosan nem tanultam...nem az volt hogy nagyon tanulok és megbukok hanem nem érdekelt, mert az érettségit csak egy szükséges rossznak tekintettem, hogy egyetemre mehessek és már általánosban tudtam, hogy jogi diplomám lesz!


Csak én hittem benne :-)


Higgy te is magadban!

2018. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!