Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi diploma után államtudomán...

Jogi diploma után államtudományi szak?

Figyelt kérdés
Aki esetleg jogi diploma után kezdte el ezt a képzést, el tudott ismertetni tárgyakat, le tudta rövidìteni a 10 félévet, megéri párosítani a jogi diplomával?

2018. aug. 4. 21:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges, mert ahova az államtudományi diploma kell, oda a jogot is elfogadják, viszont fordítva nem. Ha jól tudom csak 4 évre lehetne leredukálni a képzést.
2018. aug. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

nevetséges de tényleg így van ha közszolga vezető akarsz lenni még jogászként is kell ez az agyrém ha 2006 után végeztél


[link]

2018. aug. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez a problémám, ha esetleg ott szeretnék később dolgozni, nem fogadják el a jogi diplomát hozzá...Ha esetleg van aki jog után végezné és fogadtat el tárgyakat, írjon nekem üzenetet, köszönöm előre is!
2018. aug. 5. 18:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 2006 új volt nekem. Hát érdekes. Akkor elnézést a téves válaszomért. Az NKE-n azt írták maximum 4 évre lehet lerövidíteni, esetleg nagyon extrém esetben 3-at eltudok képzelni.
2018. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kizárt a három, ne hülyéskedj. A négyet is megnézném, hányan abszolválják.
2018. aug. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2016. évi LII. törvényaz állami tisztviselőkről

11. §(2) "Vezetői kinevezést csak felsőfokú iskolai végzettségű állami tisztviselő kaphat. A vezetői munkakörbe kinevezett állami tisztviselőnek a vezetői munkakörbe történő kinevezésétől számított öt éven belül kormányzati tanulmányok szakirányú továbbképzés során kormányzati tanulmányok szakirányú szakképzettséget kell szereznie"

"(6) Mentesül az e § szerinti képzési kötelezettség alól az az állami tisztviselő, aki államtudományi mesterszakon szerzett képesítéssel vagy közigazgatás-tudományi doktori (PhD) fokozattal rendelkezik."

A kormányzati tanulmányok szakirányú továbbképzés 3 féléves az NKE szervezi.

Tehát egyelőre nem került a jogszabályba a tavalyi rémhír. Szerintetek lesz belőle valami ?

2018. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én attól tartok, igen. De még kell pár év, mire kialakul a gyakorlat, hogy mennyien végezték el és mennyi embert érintene az egész, addig nem módosítanak semmit, vélemènyem szerint.
2018. aug. 11. 19:01
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
4 évre lehet rövidíteni, de a tantervben benne van a 9. félévbeb a szakmai gyakorlat, ami gondolom neked már megvan, így csak 3,5 év :)
2018. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!