Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre érdemes manapság elindulni?

R.Castellanos kérdése:

Merre érdemes manapság elindulni?

Figyelt kérdés
Továbbtanulással kapcsolatos a kérdésem . Manapság merre érdemes elindulni ? Egyre többet hallani hogy szakemberekre hatalmas szükség van , ennek ellenére én lehetőség szerint szeretnék egyetemre menni viszont nem igazán találtam olyan szakot amire azt tudnám mondani , hogy igen én ezt szeretném és érdekelne is . 16 éves lány vagyok , mivel nemsokára kezdődik a 11-ik emelt történelmet faktot vettem fel ötödik tantárgynak pedig az olaszt mint idegennyelvet választottam . Szeretek dokumentumfilmet nézni többnyire bűnügyi valamint történelmi témájúakat . Akár napi 5-6-is megnézek ha időm úgy engedi . Olvasni igazán szeretek , a romantikus regények kivételével szinte mindent . Kondor Vilmos , Robert Louis Stevenson , Edgar Allan Poe , Agatha Christie , Tom Rob Smith , Mark Frost , Lee Child . Nem vagyok nagy sportember de eljárok esténként futni 3-4 naponta . Szocializálódással nincs kifejezetten problémám , kommunikációs képességeim kifejezetten jók , az iskolai rendezvényeken általában engem kérnek fel , szalagavatón , évzárón , megemlékezéseken műsorvezetőnek . Ha hosszabb ideig nem tudom kamatoztatni ezt a minimális kis tehetségemet akkor általában egy felelésnél villantom meg a tudásomat ami úgy néz ki , hogy 25 percen keresztül megállás nélkül beszélek , ha éppen irodalomról van szó képes vagyok rímekbe szedve beszélni , bár a legnagyobb hatást mindig a töri órákon való felelésnél érem el . Mindig megtapsolnak ami csak növeli alapjába véve sem csekély önbizalmamat . Ami nekem nagyon nem megy az a matek meg a fizika . Előző évben éppen megütöttem a 3-as szintet de azt feltornáztam 4-re . Az idegen nyelvekkel is van egy kis problémám , nem igazán a szívem csücske az angol ( ez az első nyelv nálam ) , de ennek ellenére megküzdök vele , alkalmazni beszédben egész jól tudom de a nyelvtani része káosz...a tantárgyakról ennyit amelyekről nem beszéltem azok többnyire nem nagyon érdekelnek különösebben de elérem belőlük az ötöst "rosszabb" esetben a 4 -est . Átlagom ezen évben 4,5 mint pár éve mindig , nem javul de nem is romlik . Na , hogy ezek amit elsoroltam mennyire lényegesek a továbbtanulást érintően azt pontosan nem tudom , de ezek alapján talán tudnátok segíteni , hogy merre lenne érdemes elindulni . Nem vagyok nagy csapatjátékos , mert ha van egy projekt amit meg kell oldani és elbaltázzuk az egészet egy csapatmunka keretein belül akkor nem lehet mindig pontosan behatárolni , hogy min csúszott el a munka viszont ha egyedül dolgozok és elrontom akkor tudom , hogy én vagyok az aki elrontott valamit és sokkal hamarabb behatárolom a hiba forrását . Az informatikához nem konyítok , örülök , hogy a gépemet tudom használni meg a telefonomat . Egy informatika óra nálunk úgy nz ki , hogy becsöngetnek majd rá 10 perccel jelentkezek " Elnézést Zoli bá' de valamit megint sikerült elrontani a gépen " Szóval igen....ez a szakirány nekem kilőve . A művészetekhez sem az én pályám , nem vagyok jelentős tehetség , csak alap szinten megy a rajzolás , festés és miegymás . Viszont szeretek galériákba , kiállításokra járni . A lényeges dolgokat remélhetőleg mind elmondtam . Ezek alapján valami ötlet , hogy mi lenne a hozzám passzoló szakirány ? Szívesen elfogadnék egy két tanácsot ezzel kapcsolatban .

2018. aug. 6. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Jogi pályán gondolkodtál esetleg? Történelem emelt pont passzol hozzá és a jegyeid is elég jók. Elmondásod alapján jó a beszélőkéd, ez is előny, és sztem választhatsz olyan irányt, ahol a csapatmunka sem létfontosságú
2018. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam rajta igen-igen sokat . De a ponthatár iszonyúan magas , és annyian vannak joggal kapcsolatos szakon mint az oroszok .
2018. aug. 6. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Esetleg történelem-irodalom tanár. Ha kicsit jobban fizető, akkor közgáz (normális egyetemen), át lehet vészelni a minimális matekot. HR irányon el tudnál helyezkedni. Viszont államin magas a ponthatár, az önköltség meg sok.
2018. aug. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%
Pilóta, info/villanymérnök/orvos/ vagy szakmunkás DEUTXCXCSOANCLÉKSDBNGBA akarom mondani a hanyatló nyugat központjában: Németországban
2018. aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!