Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri otthagyni az egyetemet...

Megéri otthagyni az egyetemet ebben az esetben? Volt valaki aki otthagyta? Megbánta? Mit csinál helyette?

Figyelt kérdés

Imádtam a gimnáziumom, szinte minden tantárgyamat, örömmel töltött el a tanulás. Az összes érettségim 90% felettire sikerült. Eredetileg ÁOK-ra szerettem volna menni, de meggondoltam magam és nem is érettségiztem le kémiából (ezen a tanáraim meglepődtek, mert az egyik legjobb képességű diákjuknak gondoltak).

Osztatlan tanári angol-biosz-ra mentem, mert nem tudtam mit is szeretnék igazából. 1 évet csináltam végig, de az elejétől kezdve utáltam, kiábrándultam az egész egyetemből, nem is tanultam sok tárgyra csak a vizsga előtti 2-3 napban.

Igazából azt utáltam, hogy semmit nem adtak le normálisan, semmibe sem volt idő egy kicsit sem belemélyedni, úgy érzem a tudásom csak csökkent az elmúlt egy évben, annak ellenére, hogy elvileg "sikeresen" szerepeltem a vizsgáimon. Augusztus van, de már most is álmatlan éjszakáim vannak, mert tudom, hogy szeptemberben folytatódik a rémálom.

Szeretnék tanulni és legfőképpen tudni is, nem nagyképűségből, de tényleg nagyon jó képességű diák vagyok és nem szeretném ezt kiaknázatlanul hagyni. Azonban fogalmam sincs mit csináljak. Sokszor kattogok rajta, hogy orvosnak kellett volna mennem, de nem hiszem, hogy bírnám a stresszt.

Másfelől pedig, szerintem valamilyen fizikai munkát végző emberként is jól érezném magam és valószínűleg simán megkeresnék annyi pénzt amit tanárként kapnék, ha elvégeztem az egyetemet... nem beszélvén arról, hogy családot szeretnék és 30 éves koromra már anyuka szeretnék lenni mindenképp. De akkor egész életemben bennem lesz az érzés, hogy nem csináltam meg...



2018. aug. 7. 00:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia :) Én gyógyszerészen vagyok, pedig engem is orvosira akartak küldeni. Csak 5 éves képzés, tehát még az újraérettségivel is aránylag fiatalon végzel, de emellett nehéz is ezért egy jó képességű diáknak megvan benne a kihívás. A kereseti lehetőségek is jók és mehetsz a patika mellett gyógyszergyárakba is. Viszont az hogy a tanárok csak ledarálják az anyagot az itt is és szerintem kb mindenütt így van. Az egyetem más mint a gimi az első évben én is alig tudtam megszokni és nem tudtam mit is tegyek. De próbálj olyan szakot keresni ami érdekel mert akkor még ha szenvedsz is a belemélyedéssel ott van benned hogy megéri mert aztán majd azt csinálhatod amit szeretnél. Egyébként az orvositól sem kell félni szerintem hogy 21 lennél, nagyon sokan nyelvisek vagy nem veszik fel őket elsőre és újrapróbálják és ők sincsenek elkésve. :)
2018. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő nagyon szép és komoly hivatás. A tanári és az orvosi is. Én is most ott vagyok,hogy nem tudom melyik lenne jobb. Én elmentem egyetemre szüleim erőltetése miatt, mert nem vettek fel elsőre orvosira. Így biomérnöknek, de elmondhatatlanul nem tetszett. Mert tudom, hogy nem akarok sem biomérnök, sem vegyészmérnök, sem biológus, se semmi ilyesmi lenni én. Így most ott hagytam, végre sikerült megértetni anyáékkal is. Úgyhogy most nem megyek sehova! Ősszel újra érettségizem és ha meg lesz a pontom orvosira megyek, ha nem akkor meg biológia-kémia tanárnak. Nem adom fel, úgy lesz ahogy lennie kell, csak ne biomérnök legyek, mert gyógyszergyárban nem tudom elképzelni magam. És igen, én is átérzem amit te. Nővérem most 23 éves és van egy biolóus Bsc-je és és egy gyógyszer biotechnológus Msc-je is és már dolgozik is. :D Úgyhogy ő nagyon jól áll az éveivel. Én meg 20 éves létemre még nem tudom pontosan mit is fogok csinálni!!

Nincs sok önbizalmam így és ismerkedni is nehezen megy, mert az az első kérdése a másiknak mit csinálsz és senkinek se jön be, hogy görgetem az éveim magam előtt.

De közben én is tudom, hogy mindig is ügyes, talpraesett,szorgalmas lány voltam, aki mindenben kitűnő és jeles volt..Most meg.

Én is szeretnék 30 előtt szülni.. sőt nekem az a nagy dédelgetett álmom, hogy nagy családom lesz 3 gyerekem. De ha ennyit stresszelek a tovább tanulásomon nem tudom mi lesz.

Azt tudom javasolni magunknak, hogy ne stresszeljünk. Nem szabad feladni az álmainkat és ne ostorozzuk magunkat.

Próbáld meg ősszel vagy tavasszal a kémia érettségit. Közbe csináld a tanárit. Ha felvesznek menj el. Én is már 21 leszek mire felvesznek valamelyikre.

Bízz magadban, ne foglalkozz másokkal.Látod én is ott hagytam a biomérnökit és nem kaptam végül támadást azaz érdekes, pedig azt hittem fogok. Helyette azt mondják örülnek, hogy beismertem, hogy nem való nekem és keresném inkább még az utam. Mert elég volt az álmatlan éjszakákból. Biomérnökként végig úgy feküdtem le, hogy forgolódtam utána egész este,mint ahogy te mondtad. Nagyon szenvedtem és bármit jobban eltudtam volna képzelni magamnak, mint azt.

Nem gondolom, hogy 18-19 évesen már megtudtuk kötni a komprumisszumainkat.

Sok szerencsét kívánok neked! És tedd azt amit a szíved diktál.

2018. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Debrecenbe járok fogorvosira, de első két évben gyakorlatilag ugyanolyan tárgyaink vannak mint az orvosisoknak. Látom írtad hogy nem adtak le semmit se normálisan nem akarlak elkeseríteni de orvosin ez ezerszer roszabb , az egy dolog hogy nem adják le az anyagot ,de olyan részletességgel kérik vissza hogy az sokszor embertelen, arról nem beszélve hogy ne lepődj meg ha egyik napról a másikra 60oldalakat kell “megtanulnod” (azért tettem idézőjelbe mert a könyvek soksor tanulhatatlanok abszolút nem diák nyelven írodnak). Persze meg lehet tanulni de baromi nagy kitartás kell hozzá. Ja és még annyit hogy nekem 2.jára jött össze a felvételi arra számíts ha már most problémáit vannak az orvosi kémiához képest lebutított kémiával akkor kemény félév elé nézel , mert gyakorlatilag ledarálják a kémiának egyes részeit 2-3 hét alatt és annyi idő alatt kell megtanulnod párszáz képletet elméleti anyagot stb... kemény lesz !!
2018. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi lett veled végül kérdező? :)
2022. okt. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!