Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Volt már olyan aki otthagyta...

Volt már olyan aki otthagyta az egyetemet, vagy az adott szakot mert nem érezte magáénak?

Figyelt kérdés
Én ősztől kezdem az egyetemet , bölcsész szakra jelentkeztem, mivel szeretnék nyelveket tanulni. Mindenki azzal van ,hogy mennyire nehéz és hohy milyen sokat kell olvasni, ami valjuk be , nem a kedvencem. Ebbe igazán csak most gondoltam bele. Szeretném tudni, hogy volt már olyan aki úgy érezte ez nem az ő uta , vagy túl nehéz volt, és szakot váltott vagy egyetemet? Nagyon félek, hogy ez fog velem is történni . 19/L
2018. júl. 26. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen én most hagytam ott első év után egy mérnöki szakot. Első félévben érdekes volt, másodikra megutáltam.
2018. júl. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én két évet húztam le egy szakon és néhány hónapja jöttem rá arra, hogy nem nekem való, így szeptembertől egy másikon folytatom a tanulmányaimat.

Szerintem nincsen ebben semmi gáz, ha nem jön be a bölcsész szak, átjelentkezhetsz egyetemen belül, vagy akár ki is iratkozhatsz az első félév után és akkor nem kell visszatéríteni a tandíjat sem, aztán majd újra felvételizel.


Esetleg ha már tudod, hogy mi lenne az, ami valóban érdekel, még csak most jön a pótfelvételi időszak.

Én természettudományi karon vagyok, úgyhogy a bölcsész szakról nem tudok nyilatkozni, de ismerőseim elmondása szerint valóban olvasásról szól ott minden... :)


Az eddigi szakomon 44 fő kezdett és a második félévre már csak 26 ember maradt, ez teljesen természetes, hogy van aki megváltoztatja a döntését.

2018. júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mikor felvételizni kellett, akkor még nem igazán tudtam, hogy mit szeretnék tanulni, de végül kiválasztottam egy szakot (egy mérnöki szak), ami azért tetszett és érdekelt is. Akkor nagyon belelovaltam magam és már nagyon vártam, biztos voltam benne, hogy tetszeni fog stb., de kiderült, hogy mégsem nekem való. Nem volt rossz, ment is, de mégsem éreztem azt, hogy az az én szakom és nem tudom mennyire érdekelne, szeretném, inkább csak úgy elvoltam. Úgyhogy az első félév után ott is hagytam és jelentkeztem egy másikra (ez már egy bölcsészettudományi szak), amit végül imádok és ezzel már terveim is vannak :)


Így egy évet "késtem" és elhasználtam egy állami félévet, de annyira azért nem bánom, mert nem érzem, hogy sokat veszítettem volna vele. Szerintem semmi gond nincsen vele, ha esetleg meggondolod magad és váltasz, viszont nyilván azért át kell gondolni, hogy nehogy ismét ugyanabba a hibába ess.

2018. júl. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt, nem szabad előre eltemetni az egészet. Az egyetem nehéz és minden szaknak megvan a maga kínja. Van, ahol az olvasás, van, ahol a számolás, van, ahol az ember agyfszt kap a gyakorlatoktól és a végére irtózik az emberektől... vagy a vértől.


Nagyon sokan váltanak vagy csinálnak másoddiplomát. Semmi értelme szerintem kínlódni, ha valóban nem megy és nem szereted és dolgozni (!!!) sem akarsz benne. Mert az egy dolog, ha szopsz 3-6 évet, de utána jó sorod lesz és a szakmádat már örömmel csinálod. Sok helyen az oktatás és a tényleges meló két külön világ.



Engem is most vettek fel, nekem ez a második alapszakom lesz (az elsőn szereztem már diplomát), de totál más a kettő, mert az elsőnek egy olyan szelete jött csak be, amihez az az alapszak önmagában kevés, az engem érdeklő részével foglalkozó mesterre meg nincs átjárás. Szóval hülyén van megoldva, de mentem a menthetőt. Lényeg a lényeg, van tapasztalatom benne és sok évfolyamtársam is váltott út közben, akár félbehagyva a tanulmányait. Annyit tanácsolnék, hogy maradni nyilván nem muszáj és ne ragaszkodj hozzá "büszkeségből", ne vesztegesd az idődet. De ha váltasz, dönts felelősséggel és érezd a súlyát annak, hogy nem hülyéskedhetsz. Ezek komoly félévek és az idő is repül. Ne legyen az, hogy két szék között a padlóra pottyansz és 2-3-4 százezer forintosvagy milliós féléveket vágsz ki (akkor is, ha államin vagy, az sincs ingyen sajnos, csak az illúziója van meg), illetve elrepül a huszas éveid fele ugrálgatással az egyetemek között.

2018. júl. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 barbika0921 válasza:
2. válaszoló, átjelentkeztél csak vagy felvin újra? és vissza kell fizetni a 2 évet államisként?
2019. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!