Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakos tanárnak kellene...

Milyen szakos tanárnak kellene tanulnom?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkozom azon, hogy középsulis tanár leszek.

Az egyik szakom biztosan az angol lenne, mert szeretem a nyelvet és jól is beszélem, és magán órákat is lehet vele adni ami biztosítja azt hogy ne haljak éhen... Második szaknak fogalmam sincsen, hogy mit válasszak... francián gondolkoztam, mert ezt a nyelvet is nagyon szeretem, azonban nem sok iskolában van szükség francia tanárra. Szerintetek milyen szakot kellene választanom másodiknak? (Főként humán tárgyak, nyelvek, +biosz, kémia mennek)



2018. aug. 9. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Termeszettudomanyos tanarokbol mostansag nagy hiany van, en azt ajanlanam.
2018. aug. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy hiány van biosz, kémia tanárból, úgyhogy én a kettő közül választanék, bár a kémia szerintem jobban megéri, ebből rengetegen járnak magántanárhoz.
2018. aug. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
természettudományos :D középsulinkba van keményen 1 fizika tanár
2018. aug. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Biosz vagy kémia akkor mindenképpen. Inkább az utóbbi, tényleg nagy hiány van belőlük, és az is igaz, hogy sokan járnak kémiából is magántanárhoz.
2018. aug. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a biosz/kémiát ajánlom. Én nem egy kicsi gimiben tanultam, több városból is járt oda sok diák, viszont biosz és kémia tanár a felső évfolyamon 1 db van!!! Pont az érettségi idején ment el szülési szabadságra a felsős biosz tanár (aki egy héttel a szülése előtt még bejárt rendszeresen, hisz nem lett volna ki tartsa az órákat), és az alsósnak kellett szóbeliztetnie szerencsétlen diákokat.
2018. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát így gyakorlatilag a készségtárgyak kivételével bármi jöhetne:D ügyes vagy.

Amúgy ahogy írták, termtudos tanárok kellenek nagyon. A biosz-kémia közül szerintem a kémiásokból van még nagyobb hiány (fizikásokból meg pláne).

A francia sem lenne haszontalan. Épp azért, mert kevesebb ember tanulja, kevesebb a tanár is, egy részük rossz, nem tanít jól és nem nagyon lehet válogatni pl korrepetitorokból. Pedig lenne igény a franciára is, nyelvsuliban, magántanárként pláne. Ezekkel jól is kereshetnél.

2018. aug. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, természettudomány-természettudomány jó választás mert hiány van belőlük, amit írtál hogy angol lenne az egyik szakod, a mellé is jó valamelyik természettudományi tárgy mert akár kéttanban is taníthatnád az adott nyelven. Angol-francia is jó választás, mivel azért a francia ritkább nyelvnek számít, illetve ha később rájössz, hogy mégsem tanár akarsz lenni (kevés fizu,nincs megbecsültség) akkor angol-franciásként szerintem a versenyszférában is elég jó helyekre tudsz pályázni.
2018. aug. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!