Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes történelem tanárnak...

Érdemes történelem tanárnak tanulnom?

Figyelt kérdés
20/F

2017. aug. 16. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Csak akkor ha nem találsz jobbat és mellé bevállalsz még egy nyelvszakot.
2017. aug. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Az, hogy érdemes vagy sem, nem szeretném kijelenteni az viszont tény, hogy történelem tanárokból nincs hiány.
2017. aug. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos vagy benne, hogy ezt szeretnéd csinálni, akkor igen. Másik szaknak olyat válassz, amit az oktatáson kívül is tudsz hasznosítani, ha esetleg nem jön be a tanítás.
2017. aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha ezt szeretnéd tenni, akkor mindenképpen osztatlan képzésen jelentkezz angol-töritanár szakra. Ezzel a kettővel nem lőhetsz mellé, el tudsz majd helyezkedni. Nyelvtanárokra mindig szükség lesz, az nagyon hasznos szak lenne, most az mindegy, hogy angol vagy német. Ezzel nagyjából be lenne biztosítva a jövőbéli állásod.


Hogy töritanárokra mennyire van szükség, az változó. Nálunk például megesett, hogy félévig hiány volt belőle, mert 1 év alatt 3 lelépett, és rögtön szükség volt frissen diplomázott tanárokra. Szóval szerintem semmi gond nincs ezzel, csak a másik szakod mindenképpen nyelv legyen.

2017. aug. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg elég nagy támogatást élvez a tanárképzés, nem véletlenül. Nem egy népszerū hivatás, a szakmabeliek javarésze kiöregedōben van. Pályakezdōk nagy része hamar kiég, feladja. Középiskolai tanárok nagyobb része nō, sokan szülés után felhagynak a pályával. A tanári állomány elhelyezkedése kiegyenlítetlen, kevésbé központi településeken fokozott tanárhiány van. Általánosságban véve is az van, ahol nincs kb 10 év és lesz. Ezért pánikol az állam és ezért a támogatás. Tanárképzésen két szakot kell választani. Történelem-magyarral is nyerō lennél. Válaszd amihez érzéked van, mert amúgy sokan kihullanak egyetemen. Legnagyobb kereslet természettudományos szakos tanárok iránt van, mert legtöbb akinek ilyen érdeklōdése van pont nem tanárnak fog menni hanem orvosnak, gyógyszerésznek, mérnöknek és agyonkeresi magát külföldön. Nyelvi szakkal az a jó,hogy könnyen.hasznosíthatod más területen ha meggondolnád magad tanári pálya kapcsán. Amúgy angol tanárt is minden bokorban találni, sokan akik kinn dolgoztak angol nyelvterületen, szinte anyanyelvi szinten elsajátították, ha hazajöttek elmentek anglisztikára, csináltak egy tanári Ma-t aztán elvannak vele mint a befōtt.
2017. aug. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"sokan akik kinn dolgoztak angol nyelvterületen, szinte anyanyelvi szinten elsajátították, ha hazajöttek elmentek anglisztikára, csináltak egy tanári Ma-t aztán elvannak vele mint a befōtt."


Talán elméletben így lenne, gyakorlatban viszont baromi kíváncsi vagyok, hogy a külföldön érvényesülők hány %-a jön haza azért, hogy középiskolában angol tanítson. Nekem pl. Volt egy angol tanárom, aki fél év után lelépett és elment Németországba dolgozni a Lufthansához. Ennek az ellenkezőjét kb. minimális esetben tudom elképzelni.


Nyelvtanárt illetően pedig sajnos nincs elég, főleg ahhoz képest, hogy lassan a nyelvvizsga kötelező lesz a felvételihez. A nyelvtanítás jelentősége tehát tovább nő, és a középiskolák gőzerővel igyekeznek pótolni minden szakmát váltó tanárt, akik a felsőfokút kihasználva otthagyják a középiskolát. Nekem talán 3 tanárom lépett a középiskolás éveim alatt, egyik a már fentebb említett lufthanzás, a másik fordítónak ment, a harmadik meg egy céghez ötletem sincs minek.

2017. aug. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Arra én is kíváncsi lennék, hogy a külföldön élō magyarok hány százaléka jön haza azért hogy itt legyen tanár. Nézz utána mert nem sok ilyenrōl tudok. Viszont mint írtam elég sok angoltanárral találkoztam akik annak idején angol nyelvterületen éltek, különbözō okokból hazajöttek, és itt azt látták legkézenfekvōbbnek ha a nyelvi ismereteikkel érvényesülnek. Elmentek anglisztikára és csináltak egy tanári Ma-t. Nem elméletben, gyakorlatban. Így érthetō? Szó sem volt róla, hogy ezért jöttek. Arról sem hogy minden angoltanár így "született". Sokan élnek még abban a hitben hogy egy nyelvtudással határ a csillagos ég. Valóban jó lehetōségeket biztosíthat, de elég sok ember tud angolul. Töri-angol szakpárral nem vehet fel még egy nyelvi minort, mint anglisztikán. Nagy a konkurencia, és egy angol tanárival nem feltétlen lesz versenyképesebb más területen mint egy C1-el rohangáló, más diplomás. Fōleg külföldön. Ahhoz érdemes más nyelvekbōl is nyelvvizsgázni.

Általános hogy tanárok felhagynak a pályával, nem angoltanár specialitás. Legnagyobb hiány természettudományos szakirányú tanárokból van. Azzal jó ösztöndíjakat kaphatna, és biztos helye lenne a jövōben. De ha nincs ezekhez a tárgyakhoz affinitása akkor ne ezt válassza mert kibukik. Amúgy is elég sokat vállal aki tanárnak megy.

2017. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!