Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány százalékosra kell megírni...

Hány százalékosra kell megírni az emelt kémia és biológia érettségit ahhoz, hogy felvegyenek az orvosira?

Figyelt kérdés

Az idei ponthatár 436 pont volt, fizetősön 448, nekem lehet már nem is maradtak ingyenes féléveim (már jártam felsőoktatásba), de a pontkalkulátornál nem tudtam kiválasztani a biológiát és a kémiát. Hány százalékosra kell megírjam őket, hogy a 448 pont összejöjjön? Az év végi eredményeket duplázásnál figyelmen kívül lehet hagyni ha jól tudom (de lehet nem).


köszi!


2018. aug. 23. 15:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Igen ezt láttom, köszi, hazaérek, megnyúzom.


Még egy kérdés: mostanában a fizetős orvosi karokon a ponthatár magasabb!, mint az államilag finanszírozottakon, erre anno egy index cikk ezt írta:


"A ponthatár most azért lett ennyi a fizetős képzésen, mert ennyit ért el a legkisebb pontszámú felvett diák."


Tehát ha én jeletkezni fogok majd 2019-be akár önköltséges orvosi szakra, és pl csak 425 pontom lesz, akkor megtörténhet azaz eset, hogy a 425 lesz a ponthatár? (Feltételezve, hogy amit az Index írt az igaz)

2018. aug. 24. 13:40
 12/13 anonim ***** válasza:

Hát, általában akik orvosira jelentkeznek, azok jó tanulók, és a többi érettségijük is jól szokott sikerülni, úgyhogy a többség szerintem nem a duplázásra játszik.

Engem mondjuk duplázással nem is vettek volna fel sehová sem. :D


Igen, előfordulhat az, hogy jövőre jóval alacsonyabb lesz az önköltséges ponthatára, ha több embert felvesznek, de tekintve, hogy idén összesen 245-en jelölték meg a Semmelweis ÁOK-ot önköltségesen, ebből 14 ember első helyen, és csak 3 embert vettek fel mindössze, így nem valószínű, hogy túl sokkal lemenne.

SE-ÁOK-n évek óta magasabb az ONK ponthatára, mint az ONA-é.


De a többi egyetemen épp olyan jó az orvosképzés. Vidéken pedig már valami 405-406 ponttal is be lehetett valahová kerülni önköltséges képzésre. Ha az SE bekerülési szintje számodra túl magas, akkor tessék a többit is megpályázni, és nem csalódottnak lenni, ha "csak" vidékre sikerül bejutni.

2018. aug. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem így működik sajna, nem vagyok már 20 éves, az egyetem melletti passzív jövedelemszerzést pedig csak itt Pesten tudom megvalósítani.
2018. aug. 24. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!