Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire számít az a továbbtan...

Jandjd kérdése:

Mennyire számít az a továbbtanulás szempontjából, hogy milyen “ erősségű “ gimnáziumba jártál?

Figyelt kérdés

Én nekem az a véleményem , hogy bármilyen gimibe is jártál , ha akarsz tanulni és szorgalmas vagy , akkor bárhova be tudsz jutni ( egyetem ) !


Számít-e az majd a felsőoktatásba , hogy te egy Eötvösből vagy egy ... nem tudom gyengébb gimiből jöttél ?? ( bekerülésre is gondolok és a bentmaradásra is )


Tehát ez a kérdésem ! Várom a véleményeket , tapasztalatokat !



2018. aug. 24. 07:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
58%

Erről a következőket gondolom.


1/ A felvételi pontszámra megy. Gyűjts pontokat! Nyelvvizsgával stb.


2/ Menj biztosra. Jól válaszd meg az érettségi tárgyaidat. Csak abból emeltezz, amiből feltétlenül kell, és olyanból, ami eleve jól megy.


3/ Járj az érettségi évében előkészítőre, akkor is, ha faktos vagy. Tanulj rendesen egész évben!


4/ A jobb egyetemeken is vannak alacsonyabb pontszámú jó szakok. Ne dőlj be a hype-nak. Például kerüld el nagy ívben a Nemzetközi kapcsolatok, Műszaki menedzser és hasonló szakokat. De vannak jó szakok, amelyekre sokkal kisebb a pontszám és mégis jók.


5/ Nem minden az egyetem presztízse. Sok ostoba, buta, de nagyképű Corvinusost láttam már. És láttam már remek szakembereket MÜTF-ös papírral, sőt, papír nélkül. Nyugodtan menj gyengébb iskolába, ha oda vesznek fel, járd végig és sürgősen keress gyakornoki helyet már az első évtől. A munkaadóknak a tudás és munkatapasztalat számít elsősorban (az iskola is, de nem csak az számít).


6/ Megteheted azt, hogy először egy gyengébb iskolába jársz BSc-re és onnan átmész mesterre erősebb egyetemre.


A lényeg, hogy ne parázz be előre, taktikázz okosan és sikerülni fog.

2018. aug. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
81%
Abszolút semmmit sem számít.
2018. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!