Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a régész szakmár...

Bokor Alex kérdése:

Mit gondoltok a régész szakmáról? Meglehet élni belőle Magyarországon?

Figyelt kérdés

2018. aug. 22. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Iszonyú jó szak, de nem lehet belőle megélni. Ez azonban érdektelen ahhoz képest, hogy valami nagyon izgalmas dolgot tanulhatsz. Felveszel mellette levezelőn egy gazdasági vagy informatikai szakot, megélsz abból (pl. programozásból), és nappalin tanulod azt, ami igazán érdekel.
2018. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha hajlandó vagy sokat utazni vidéken és folyamatosan terepen dolgozni, akkor meg lehet élni belőle valamelyest, de nem leszel gazdag belőle az fix. A legtöbb pénz talán a régészeti cégek alapításában van, de ahhoz is kell egy jelentős kezdeti tőke. A múzeumoknál közalkalmazotti bértábla van, ami nevetségesen alacsony fizetést ad, jobb esetben kapsz terepi pótlékot is mellé és akkor fogjuk rá elmegy a fizetés.

Én is megcsináltam az alapdiplomát régészetből, de utána inkább elkezdtem egy másik szakot.

2018. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!