Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor elrontottam az...

Most akkor elrontottam az életemet?

Figyelt kérdés
Át akartam jelentkezni egy nappalis gimibe viszont nem sikerült. Így most beiratkoztam egy estire. Ne is reménykedjek jobb életre?
2018. aug. 27. 19:23
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Nem látom, mi köze lenne az életed alakulásának ahhoz, hogy nappalin vagy estin érettségizel le? A barátnőm betegség miatt estin érettségizett, utána egyetemre ment továbbtanulni, és ma már mesterképzést végzett szakember.


Hol és miért rontottad el az életed egész pontosan?

2018. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt mondják hogy az esti semmit se ér. Jobb a nappali.
2018. aug. 27. 19:30
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Kik azok akik "azt mondják"?


Az érettségi, az érettségi. Senki nem fogja megkérdezni, hogy nappalin vagy estin csináltad-e. Lesz egy száma, ami tökéletesen egyenértékű lesz egy nappalival.


Annyiban igazuk van, hogy ha tovább akarsz tanulni, akkor tudatosabban oda kell figyelned, hogy a továbbtanuláshoz szükséges tantárgyakból eleget tanulj, mert nappalin vannak fakultációk, emelt óraszámban is tanulhatják akár ezeket.


Vannak ilyen irányú terveid? Milyen szak érdekel?

2018. aug. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok egyetemre menni. Jelenleg nem tudom hogy milyen szakmát akarok de akkora már eldől mire leteszem az érettségit. Addig van sok időm gondolkodni.
2018. aug. 27. 19:40
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor teljesen mindegy, hogy nappali vagy esti. OKJ-hez sem kell majd más, mint a tény, hogy van érettségid.
2018. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
cica esti és nappali közt nincs különbség ugyan azt írod
2018. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Én levelezőn érettségiztem majd nappalin lediplomáztam. Egyáltalán nem bánom hogy levelezőn érettségiztem mert nem lett túlterhelve az agyam, felnőttképzésnek volt tekintve és családias volt a hangulat. Jobban diáknak éreztem magam mint utána nappali fősulin.

Sőt még előnyös is lehet számodra az esti, mert több időd lesz jól átgondolni hogy milyen szakmát választasz. De ha nappalin egész nap le lenne foglalva az agyad akkor kevésbé lenne időd ezen "meditálni". Tapasztalatból mondom mert a nappali fősulin élni alig volt időm a családias hangulatú levelező tagozathoz képest.

2018. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16%

Tök mindegy, hol tanulsz. A hozzáállásod számít. A munkahelyeden is annak veszed hasznát, nem a papírnak. Egyébként pedig ugyanabból vizsgázol estin, mint nappalin. :D Csak estin nehezebb. :D Én is estin végeztem és tovább is úgy megyek.


És akkor kicsit visszakanyarodva: A férjem vezető egy cégnél. Hát, nem egy DIPLOMÁS gyakornoknak mondtak már búcsút, mert annyit ért az ottani munkája. Van olyan szakmunkás, akit meg pont a férjem léptetett elő, mert szakmunkásként ért annyit a munkája... Szoktunk beszélgetni ezekről és lehet hogy meglepő, de így megy. Szépen hangzik ám ez a "papír kell" duma, de a valóság az, hogy esetleg bejutni segít. Onnantól már csak a személyed vihet előbbre. :) Sokan pont azért esnek pofára, mert a papírtól várják a csodát.


Én egyébként mindenkinek az estit javasolnám munka mellett. Sokkal hamarabb fogsz sikereket elérni, mintha egyetemen tespednél 25 éves korodig. Semmivel sem leszel előrébb a nappalitól, ez duma. Igazgatónak úgysem tesznek be egyből, ahhoz meg kell mászni a szamárlétrát. Rengetegen buknak el a nagy arcuk miatt, pedig alázat nélkül nincs feljutás. Kellő ésszel és szorgalommal még nagyobb tudásra is szert tehetsz, mint némelyik nappalis. Nem kell az ilyen hülye szövegeknek bedőlni.

2018. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A könyveket magamnak kell beszereznem vagy itt úgynúgy megkapom mint a nappaliba?
2018. aug. 28. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik helyen meg kellett venni ha jól emlékszem, a másik helyen pedig egyáltalán nem volt kötelező. Volt, amit én is úgy töltöttem le vagy kértem mástól. Ezeket miért nem az adott suliban kérdezed meg? Ők tudják, hogy ott mi a szokás.


Én is pont most írtam egy iskolának, mert érdekel a képzésük. Kész litániát kaptak, tele kérdésekkel. :D Írj nekik nyugodtan. Egy magára valamit adó iskola válaszolni fog minden kérdésedre. Ahol meg nem, oda ne is menj... Egy iskola megválasztása mindig fajsúlyos dolog, főleg ha fizetős is. Legyenek elvárásaid és kérdezz még az elején, mert utána hiába reklamálsz ha valami nem tetszik.

2018. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!