Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Szeretnék egyetemr...

Mit tegyek? Szeretnék egyetemre menni, de a pszichológián kívül nem hiszem, hogy bármi mást el tudnék végezni.

Figyelt kérdés

Szóval a pszichológia kifejezetten érdekel, valószínüleg az egyetemet el is tudnám végezni, a mesterképzést is...

De nem tartom magamat elég önállónak és törtetőnek, ahhoz hogy ekkora túlképzettség mellett el is tudjak vele helyezkedni.

Meg azt sem hiszem, hogy eleve én lehetnék mondjuk 18 jelentkező közül a legjobb választás egy munkaajánlatnál, a munkáltató számára, hiszen ez nem következik abból, hogy az egyetem nekem is sikerült...

A hároméves alapképzési szak elvégzése után ráadásul az anyagi helyzetemből adódóan dolgoznom is kellene a mester mellett, csak ugye viselkedéselemzőként ez keveseknek sikerül.

Szakirányú továbbképzésre meg egyenesen nem lenne pénzem kb. soha.

Szóval nekem ez a szakma felejtős.


De akkor mit kéne tanulnom?

Nézegettem a szakokat, de eddig semelyiknél nem éreztem, hogy el tudnám végezni.

Talán az ápolóit, de őszintén megmondom, hogy nem álmaim munkája. Ezen nem segít az sem, hogy MINDEN (tizen valahány) ápoló akivel beszéltem, nem egyszerűen nem ajánlotta, hanem kifejezetten le akart beszélni róla. Ráadásul a fieztés is kevés...

200 000 átlag nettó egy diplomás munkánál szerintem vicc. A "pályakezdők" meg ilyen 160 000 nettót kapnak.

Ennyit szerintem kap egy gyárban dolgozó is, ugyanannyi órával/hó.


Sajnos a nehezebb matekos tárgyak meg eleve ki vannak lőve, szóval így tényleg nagyon nehéz a helyzet.

Bár a matek miatt már lehet az ápolói sem menne, mondjuk annyira nem tudom oda mennyire kell. Az anatómiát mondják a legnehezebbnek, ami meg kifejezetten érdekel.


De a lényeg, hogy a maximum mennyiségű matek amit be tudok vállalni, az annyi vagy egy kicsivel több mint amennyi pszichológián van.

Pl. satisztika meg ilyenek még oké.


Szóval tudtok pár alternatívát ajánlani?

Szerintetek mit kéne tenni?


2018. aug. 28. 02:07
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon előre szaladtál a fejedben. Ha a pszichológia érdekel, tanul pszichológiát ßs dolgozz meg érte, hogy a lehető legjobb tudásoddal elsajátítsd. Már az nagy segítség meglátásom szerint, hogy Bsc alatt támogatva vagy anyagilag, ez egy jó dolog aminek örülni kell. Sokan dolgoznak msc alatt, szóval az nem probléma.

Az álláskereséssel ráérsz egyetem után foglalkozni és törni rajta a fejed, de mindig vannak lehetőségei az embernek. Elárulom, hogy sokaknak a munkájuk mellett van "másodállásuk" is ami otthonról végezhető. Pl neten ruhák eladásával tudsz egy kis extrához jutni.

Ne keseredj el, mert az a legrosszabb, amit tehetsz és tarts ki amellett, ami érdekel, akkor is ha nem vagy a legtehtségesebb benne. A kemény munka meghozza az eredményét, és ha szorgalmasan tanulsz a legjobbak közé kerülhetsz.

2018. aug. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

"De nem tartom magamat elég önállónak és törtetőnek, ahhoz hogy ekkora túlképzettség mellett el is tudjak vele helyezkedni."


Én a helyedben először is elmennék egy pszichológushoz vagy coach-hoz és átbeszélném ezeket a problémákat. Így nem lehet pályát választani, hogy eleve a "törtetőktől" rettegsz, illetve hogy félsz az önállóságtól. Rossz hírem van: minden szakmában önállónak kell lenned, és mindenhol teljesítened ("törtetned") kell. És semmilyen papír, vagy szakma, nem mentesít az alól, hogy szembenézz az élet kihívásaival.

2018. aug. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő esetleg? 8 félévből 6 vagy 7 félévben van pszichológia, és a munkához is szükséges.

A matek minimális, biokémián, biofizikán meg max gyógyszertanon van valamennyi.


Bár igen, védőnőként nincs meg a havi 200 nettó, sok helyen a 160 se. Bár pszichológusként se keresnél sokkal többet, hacsak nincs pénzed magánparxist kialakítani.

2018. aug. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, bocsánat gy látom lehet kicsit jobban el kellett volna olvasnom, amit írtam 5kor helyesírás szempontjából... :D

Illetve még azt is hozzá szerettem volna tenni, hogy nem kell a diákhitelektől sem félni. Sokan nem látják opciónak és egyből elvetik a lehetőségét, de ha tényleg szükség van rá, akkor megéri felvenni. Illetve, ha tényleg jól teljesítesz, akkor tanulmányi ösztöndíj is jár, ami bár nem igazán elég egy hónapra, de mindenképpen segít.

2018. aug. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, diákhitel szerintem csak abban az esetben jó opció, ha olyan szakra megy amivel el isxtud helyezkedni, olyan fizetésért hogy még a törlesztő se legyen akadály. Pszichológia nem ilyen.
2018. aug. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, én nem lennék ebben olyan biztos. Magánpraxis és külföld is lehetőség.
2018. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Természetes, hogy a karrierút elején nincs önbizalmad. Mire fel is lenne? Ahogy tanulsz, fejlődsz, magad is jársz önismereti órákra, magabiztosabb leszel (és idősebb is). Ha ez az, ami igazán érdekel, akkor lesz helyed a pályán. Én is ezt az utat járom (úgy, hogy előtte mást csináltam) és megbántam, hogy nem itt kezdtem, már végeztem volna bőven.


Ha van kedved beszélgetni, akár a pszichológia szakról, akár önbizalomról, karriertervezésről, írj privit nyugodtan! :)


Ne add fel még azelőtt, hogy átgondoltad volna!

2018. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is hasonlóan gondolkodom, mint te. Nekem az a legnagyobb álmom, hogy pszichológiát tanulhassak, és később ezzel is foglalkozhassak. Viszont engem is elbizonytalanít a túlképzés.

Én is gondolkozom más szakon is néha-néha (nekem még a nyelvek szimpatikusak mint a tolmácsolás pl, de ez most nem fontos). De mindig pár perc után elvetem az ötletem, bármi is éppen, mert úgy érzem, hogy nem lennék boldog, ha nem tanulhatnám azt, amit tényleg a legjobban szeretnék.

Szóval a lényeg az, hogy akárki akármit mond arról, hogy nem fogok tudni elhelyezkedni ezzel a szakkal, én tudom, hogy igenis menni fog, mert kitartó vagyok és nem fogom feladni. Ez az álmom. Az egész életemet ezzel fogom tölteni.

Szóval ha tényleg neked is ez az álmod, akkor sok sikert kívánok és remélem, hogy jól fognak a későbbiekben alakulni a dolgaid!

2018. aug. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!