Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociális munka vagy informati...

Szociális munka vagy informatikus könyvtáros?

Figyelt kérdés
E két alapszak között vacillálok. Egy évet szeretnék majd halasztani, így annyira nem sürgős, de lassan ideje lenne döntenem mit tanuljak a későbbiekben. Mindkét képzés előnyei és hátulütői érdekelnének.

2018. aug. 30. 14:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs más opció?
2018. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg valami amivel munkád is lesz majd? Ha csak ez a kettő van akkor szocmunka, infókönyvtárossal kitörölheted a hátsófeled, szó szerint.
2018. aug. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább egy harmadik, egyik se jó választás.
2018. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Esetleg a pszichológia vagy a csecsemő- és kisgyermeknevelő játszik még, de a fent említett kettővel foglalkoznék szívesebben.


#2 Utánanéztem (bár az internet nem feltétlenül megbízható forrás) és úgy tudom hiány van szociális munkásokból.


#3 Kicsit bővebben kifejtenéd kérlek, miért nem jó választások?

2018. aug. 31. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen hiány van, mert kb 90 nettóért teszed kockára az életed, teszed ki magad napi szintű inzultusnak.


Ezelből a kisgyermeknevelő a legjobb

2018. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csecsemő- és kisgyermeknevelő jobb, mert a bölcsödéket/óvodákat bővítik. Nézz utána a kereseti viszonyoknak!

Szoc. munkásként végeztem. Óva intenélek tőle. Keresik hogyne, csak fizetni nem igazán akarnak érte. Minimálbér.

[link]

Ezért felesleges a "nagy semmit" tanulni. Amikor én tanultam 4 évig ezt a "semmit" jártuk körbe. Egy nagy átverés ez a "szakmának" nevezett képzés.

Arra jó egyedül,hogy a diplomán minősítése alapján felvettek egy jobb felsőoktatási intézménybe, viszont az elhasznált felsőoktatásban évek miatt tandíjat kell majd fizetnem.

2018. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, akkor valószínűleg újratervezés következik. :)
2018. aug. 31. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!