Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet túlélni az...

Hogyan lehet túlélni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Még csak másodikos gimis vagyok szóval egy darabig még nem aktuális a kérdés, de mindenképpen szeretnék majd egyetemre menni. Egy dolgot nem értek csak és az az, hogy emberek hogy a francba szereznek diplomát? Mindig csak azt hallom, hogy egy-egy vizsgaidőszak durvább mint egy érettségi és nem értem hogy, hogyan lehet ezt végigcsinálni 3-4-5-6-7 éven keresztül. Félreértés ne essék jó tanuló vagyok és nem a lustaság beszél belőlem csak egyszerűen képtelen vagyok felfogni és kívácsi lennék rá hogy más is érezte-e ez mielőtt elment volna egyetemre :D

2018. aug. 30. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Ovisként az iskola ijesztő. Alsósként a felsősök nagyok. Általános iskolások szerint a gimi már tényleg nem semmi. Gimiben meg az egyetemista a nagy szám. Az igazság az, hogy egyik sem az. Mindenhez hozzá lehet szokni, alkalmazkodni stb. Ha végigjárod meglátod. Visszagondolva az általános 3. osztály semmi se volt. Nem? Bezzeg akkor...!
2018. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Ne stresszelj már most rá Kérdező! Felesleges :) Még lesz pár éved előtte.

Ha megvan a kellő szorgalom (és szerencse is, sajnos nem mindig tudás alapján osztályoznak...) akkor menni fognak a vizsgák. Nekem az első félévem volt nehéz, nem igazán tudtam, hogy is készüljek fel fél év anyagából pár nap alatt, de idővel belejöttem.

És ott lesznek a csoporttársaid, akikkel majd sajnáltathatjátok magatokat, küldhettek egymásnak Sudent Problems vicceket, mémeket, hogy milyen sz@r is egyetemistának lenni :D És jobban fogod érzed magad, hogy nem vagy egyedül.

2018. aug. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
igen valóban van benne valami, volt, hogy csak 1 tárgyból volt annyi anyag egy vizsgára, mint az érettségire az összes tárgyból. hát, ez van. a muszáj nagy úr :D de hozzá lehet szokni, akinek nem megy, az otthagyja. azzal tudsz magadon segíteni, ha folyamatosan tanulsz/készülsz, akkor vizsgaidőszakban a java csak ismétlés. csak ez évközben nem mindig megy.. :D vannak jobb progik is sokszor, mint a tanulás. persze beadandók, zh-k mennek közben is. illetve vizsgaidőszakban általában több idő van, magadnak osztod be a vizsganapokat. egy hétre pl. felveszel 2 könnyebb, 1 nehezebb vizsgát ,attól függően, hogy hány vizsga lesz, mikor vannak vizsgák meghirdetve, stb. vagy az elején gyorsan megcsinálod a könnyűeket, a nehezet meg utolsónak hagyod, az utolsó előtti előtti vizsgaidőpontra pl. hogy tudj javítani ha nem sikerülne.
2018. aug. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy míg érettségin mindenki a jó jegyekre/százalékokra megy, az egyetemen pedig a "jajj csak legyen meg"-re. Vannak könnyebb tárgyak is, ne aggódj. Mindig azok a leghangosabbak, akik panaszkodnak, ezt jól jegyezd meg!!!
2018. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre ijesztőnek tűnik az egyetem, de meg lehet szokni. A szorgalmi időszak nem vészes, 1-2 nap alatt le lehet nyomni azt az 50-60 oldalt, amiből egy zh van. Vizsgaidőszakban meg megszokod, hogy hetekig reggel 8-tól éjfélig tanulod a tételeket, és nincs életed mellette. Utána van 1-2 hét pihenő, hogy feltöltődj, elmenj bulizni.

Nekem fél év alatt olyan szinten kiölte az idegeimet, hogy már semmi sem tudott érdekelni, nem stresszeltem egy zhn vagy vizsgán sem, ezzel sok ismerősöm így volt. Simán meglett a diplomám.

2018. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, jó tanuló vagy, és nem vagy lusta. Már most mindenképp egyetemi képzésben gondolkozol, ez jó kiindulási alap. Talán az lenne a kulcs, hogy még ne agyalj ilyeneken. Bár mindig borzasztóan szorongós alkat voltam, nekem valahogy nem voltak ilyen félelmeim a gimi alatt. Ugyan nem tudom, ez mennyire megnyugtató, de hidd el, sokszor mi se tudjuk, mit csinálunk. Elképzelhetetlennek tűnik felkészülni egy-egy vizsgára, aztán mégis meg lesz, és telnek az évek, és fel se fogjuk szinte és már a szakdogát írjuk. Meg kell találni, hogy neked milyen tanulási stratégia válik be, van, akik szeretnek együtt tanulni, kikérdezni egymást, van, aki hangosan felmondja az anyagot és mászkál közben. Sokszor felsőbb évesek tartanak felkészítő órákat. Vannak segédanyagok, több vizsgalehetőség. Ha egy tárgy nem sikerül, és feltétele a következő félévesnek, van hogy engedik, hogy egyszerre felvedd és megcsináld őket. Tehát általában nem omlik össze a világ egy pillanat alatt. Első félévben kell időt adnod magadnak, hogy beleszokj, és baromi sokat lehet fejlődni, memorizálás terén, meg olyan téren is, hogy egyre kevésbé fogsz izgulni. A tanulás mellett meg van egy csomó jó oldala, barátok, programok...stb. Ezek motiválni fognak. Ezekbe a dolgokba egyszerűen belenősz, nem kell túlgondolni, ha oda kerülsz, megoldod, segíteni fognak, nem leszel egyedül. :)
2018. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán hozzászoksz. Én is paráztam előtte, főleg, hogy orvosiról van szó, így még pluszban is ijesztgettek, hogy nagyon nehéz, teljesíthetetlen és társai, de az az igazság, hogy 1-2 hónap alatt bele lehet rázódni.
2018. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!