Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet túlélni az...

Hogyan lehet túlélni az egyetemet, ha az embernek szociális fóbiája van?

Figyelt kérdés
Aki ebben szenved(ett), meg tudná velem osztani a gondolatait, érzéseit erről, és hogy hogy kezelte ezt? 22F

2017. szept. 27. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
levelező szak
2017. szept. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nekem is szociális fóbiám van, de ezenkívül egyéb mentális problémáim is vannak.

Első évben megpróbáltam leküzdeni és nyitni a többiek felé, valamennyire sikeres is volt, de utána nem tudtam megtartani a barátságokat/ismeretségeket és elkezdtem minden addiginál jobban szorongani.

Ebben az évben már nem nyitok senki felé, igyekszek minden társas szituációt kerülni, így talán egy kicsit jobb, de szenvedés így is az egész. Csak órákra járok be, bár néha még az is gondot okoz.

Nekem az antidepresszáns segített egy kicsit a szorongáson és így a szociális fóbián is + pszichológus. De nagyon távol vagyok attól, hogy jól legyek. Ezek eddig a tapasztalataim röviden, megoldást sajnos eddig nem találtam.

2017. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia!


Neked nincsen nagymértékű izzadásod?

2017. okt. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szenes43 ***** válasza:

Nekem régen volt olyan problémám hogy sokad magammal kénytelen voltam beülni a tanácsterembe. Mikor becsukták az ajtót mert bejött az előadó bennem az a gondolat futkározott hogy mindjárt rosszul leszek. Mikor volt rá módom az ajtóhoz közeli széken foglaltam helyet.

Egyszer úgy adódott hogy valami olyan téma volt hogy hozzá szóltam. Akkor felálltam,elmondtam,értékelték is és soha többé nem szenvedő kisegérként éltem meg.

2017. okt. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#3: De, rettenetesen izzadok, sőt, alig bírok egy helyben ülni mozdulatlanul, állandóan mozgatom a végtagjaimat, vállamat, hátamat, fejemet
2017. okt. 5. 16:35
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem brutál erős fóbiám volt, amikor előre ültetett a tanár a nevemet nem tudtam a lapra írni, államat támasztottam h az izomfeszüléstől ne kezdjen rángatózni a nyakam stb.

járóbeteg pszichiátriai ellátás, gyógyszeres kezelés, környezetváltozás és jópár év kellett hozzá hogy lényegesen javuljak

2017. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én kimaradtam 2 évre az egyetemről, és azalatt valamennyire összeszedtem magam. Amíg bejártam, addig minden csak egyre rosszabb lett.
2018. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!