Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van hr képzés matek nélkül?

Van hr képzés matek nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Érdekelne, hogy az egyetemeken minden hr szakon van gazdasági matek? Álmom lenne ez a szakma, de enyhe fokú diszkalkuliám van. Annyira nem komoly, hogy felmentsenek a matek érettségi alól, de ahhoz eléggé, hogy megszenvedjem miatta a matek órákat. Ezért kérdezem, hogy van e olyan egyetem, ahol nincs ezen a szakon matek.
2018. aug. 30. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

Emberi erőforrások a szak hivatalos neve és ez egy gazdasági szak.

Szóval mindenhol matekos.

2018. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem kicsit matekos...Úgyhogy sztem felejtsd el..
2018. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ez nem jó hír :( gondolom nincs valami ehhez hasonló, ahol nem kérik a matekot.
2018. aug. 30. 22:21
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Megoldás lehet:

KÖZÖSSÉGSZERVEZÉS ALAPKÉPZÉSI SZAK humánfejlesztő szakirány ba, és mester szak Emberi erőforrás tanácsadó MA, mindkettő bölcsész szak

2018. aug. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez melyik egyetemen van?
2018. aug. 30. 22:30
 6/15 A kérdező kommentje:
Megtaláltam! Köszönöm nagyon a segítséget <3
2018. aug. 30. 22:32
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Persze, hogy van. Gazdaságtudományi képzés, a diplomád alapján közgazdász leszel. Hogyne lenne. Azt mondod, álmod lenne ez a szakma, de ha nem vagy tisztában azzal, hogy a gyakorlatban is eléggé sokat kell számolgatnia a legtöbb HR-esnek (bérek intézése, szabadságolások, teljesítményértékelések), halál komolyan érdekelne, mégis mit gondolsz, miből áll egy HR-es munkája?
2018. aug. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én csak szeretnék emberekkel foglalkozni bármilyen cégen belül. De nem csak pszichológiával. Hanem több mindennel. Valóban, annyira még nem jártam utána, de már tizedikes vagyok és nézelődök, hogy mit szeretnék, mert túl sok minden érdekel és nehezen választok.
2018. aug. 30. 22:44
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltétlen számolós a HR-es munkája. "bérek intézése, szabadságolások, teljesítményértékelések" - Ahol én dolgoztam eddig 2 nagy multi ott ezeket a bérszámfejtés intézte és nem a HR, külön volt szedve ez a 2 terület és a HR nem igazán számolt. Plusz ha jól viszed fel az adatokat SAP és egyéb programok ki is számolnak mindent, grafikonon ábrázolják a teljesítményt, úgyhogy gyakorlatban nem kell komolyabb matektudás se HR-re se bérszámfejtésre.


Kérdésre válaszolva, nincs matek nélküli HR képzés, viszont a legtöbb egyetemen csak néhány olyan tárgy van amihez kell a matek tudás, a többi vagy humán inkább vagy csak számológépbe kell bepötyögni amit ki akarsz számolni.

2018. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, a HR az egyik, ha nem a legkomplexebb területe az üzleti tudományoknak. Ami azt is jelenti, hogy millió meg egy irányból megközelítheted. Bármilyen gazságtudományi képzéssel, ez evidens... de ezen kívül jogi végzettséggel is, hiszen a HR-nek van egy igen jelentős munkajogi része is. Vagy ha kifejezetten emberekkel szeretnél foglalkozni, akkor pszichológiáról is mehetsz. A HR "kirakatban lévő" részeit, nevezetesen az állásinterjúztatást, a csapatépítő tréningeket stb. általában pszichológus végzettségű HR-esek végzik. Ha ezeket szeretnéd csinálni, az nem bűn, de akkor inkább kezdetektől ebbe az irányba szakosodj.

A közösségszervezést meg felejtsd el, ugyanannyi idő/energiabefektetéssel el tudsz végezni egy olyan alapszakot is, aminek önmagában is van értelme, nem csak arra jó, hogy tudj mesterre jelentkezni.

2018. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!