Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tovább? Tanácstalan vagyok.

Merre tovább? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan szeptember, iskolakezdés.Én még nem tudom, hogy merre tovább.. OKJ 2 éves képzésre szeretnék jelentkezni.

Tavaly informatikai rendszergazdának jelentkeztem, de nem indult, így iskolarendszeren kívüli képzés(munkaügyi központ) irodsi titkár tanfolymra járok, ennek október 5.-én lesz vége. Ezután pedig jó lenne ha tanulnék még.


Ami kifejezetten érdekel, hobbi szinten foglalkozom is vele az a fotózás.

De ezen kívül szeretek szerelni, csavarizgatni stb. Ez ki is kapcsl. Informatikában is mondhatni otthon vagyok(Programozni sosem programoztam, de nagyon hidegen hagy.) Inkább a hardveres részleg, office használata megy.


Amikről tudomásom van eddig, hogy indul az éven:

Nyíregyháza Leonardo Szoftverfejlesztő és a művészeti és mediafotográfus

Utóbbi nem lenne rossz, de rajzolni nem tudom, tudtommal ez szükséges, mert amodulok között van szakmai rajz stb. Szóval rajzolni úgy tudok, mint kb egy 3-4 éves

Záhony Kandó Kálmán- ie jelentkeztem vasútforalmi szolgálattevőnek, de apum vasutas, ő azt mondta, hogy a vasúttal sokat fogok szívni. Nem egyből leszek forgalmista stb.(Ide jövőhéten szerdáig mehetek beiratkozni.)


Nem tudom, hogy indul-e, de tavaly indult, hívtak is, hogy jelentkezzek át Kisvárda II: Rákóczi Ferenc Gimnázium és SZakképző iskola mechatronikai technikus Tavaly amiatt nem mentem, mert nem hittem/hiszem, hogy ez az én szakmám. Másrészt ami nagyon irritáló, idegesítő, visszataszító ebben az iskolábn: Sok a nem kívánatos ember. Javarészt nem az idén barnultak vannak ott.


nem tudom, hogy mitévő legyek. Nem vagyok egy rosszeszű ember, ha ezt a titkáros nyavaját(gyorsírás, gépírás, levelezés) meg tudtam tanulni, akkor szerintem eléggé sok minden lehetséges. Szívem fotózáshoz húz, legalább megtanulnám normálisan használni a gépemet, de rajzolásban nagyon gyorsan elvéreznék, mindneki röhögne, mert nagyon béna vagyok e téren.


Egyébként Nyíregyháza-Kisvárda területén keresek iskolát, hátha valaki tud esetleg segíteni.


előre is köszönöm a válaszokat.

Helyesírási hibákért bocsánat, este van :)



2018. aug. 25. 22:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Érettségim nem lett rossz(informaitka 4-es magyar, történelem szintén. Matek 3-as 46%, és angol 5-ös) pontos %-ot most nem tudok írni.
2018. aug. 25. 22:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindig azt nézd meg, mire van a legnagyobb kereslet! Ha elvégzed az OKJ-t, muszáj munkát találnod utána vele, máskülönben csak kigórtad a pénzt az ablakon.

(értsd: ha nincs Magyarországon "Náza", ne tanulj űrhajósnak)

2018. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de még mindig nem tudom.

Mechatronikai technikusra van kereslet?

2018. aug. 26. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Van rá kereslet. De arra figyelj, hogy nehéz szak. Van benne elkektronika, informatika és mechanika is. Robotokkal kell foglalkozni, egy autógyárban nagyon szépen lehet vele keresni. Mellé jó ha van PLC programozóid is.
2018. szept. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:

Sajna a fotózást még mindig sokszor összekötik a rajzzal, én pl. azért sem kíséreltem meg annak idején a fotózást takaró multimédia szakot az iparművészeti egyetemen, mert szinte ugyanaz volt a felvételi, mintha mondjuk grafikusnak mennék: rajz a köbön, s az ilyen szintű rajzhoz a rajz érettségim is nulla előny. De ha a felvételin nincs rajz, csak a tananyagban lesz, akkor ezen ne parázz, nem a rossz kézügyességed miatt fognak kirúgni, az hamarabb gond lehet, ha gyenge a térlátásod, térérzékelésed vagy nem érzékelsz arányokat megfelelően, de még ettől sem fognak kirúgni, csak nehezebb lesz számodra az iskola.

Viszont a fotós meló ritkán olyan, hogy alkalmazottként tudj elhelyezkedni. Tehát ez nem csak annyi, hogy kitanulod a fotográfiát és ahogy kilépsz az iskola kapuján, máris pénzt keresel vele. Amíg ha kilépsz akár bolti eladóként/felszolgálóként, akár gépkezelőként, szerelőként, építőipari szaktudással vagy éppen kisiparos szakmával az iskolából, valóban el tudsz helyezkedni, mert olyan ordas hiány van a munkaerőpiacon. Nos, fotósból nemhogy nincs hiány, hanem túlkínálat van.

Erre jön, hogy ahhoz, hogy egyáltalán elindulj fotósként a pályán, meg kell venned a felszerelésedet, kell egy referencia, hogy mit tudsz és profi marketingesnek kell lenned, hogy betörj egy telített piacra, eladd magad, mert sokan azt képzelik, hogy attól, hogy vesznek egy kamerát vagy akár csak jó képeket lőnek a mobiljukkal, már ők mindjárt egy Klösz György vagy Escher Károly. Így egy csomó olyan melót, amit régen a hivatásos fotósokra bíznak, ma elvégzi egy képzetlen bárki, aki azt hiszi, hogy "csak le kell nyomni egy gombot". Vagyis a fotós hivatáshoz tényleg nagyon elkötelezettnek kell lenni, hogy ilyen körülmények között azt válaszd és tűzön-vízen keresztülvidd.

Szerintem eléggé fontos az, hogy szeresd azt, amit csinálsz, gyakorlatilag ez a lényeg, mert ha olyan a munkád, hogy csak napi 8 órán át hánysz tőle, az a nap maradék 16 órájára is negatívan hat. Úgyhogy az a legjobb nyilván, ha a választott foglalkozást szereted is és munkát találni is lehet vele. Második verzió, ha elsőre nem is jön be a szakma, a tanulmányaid során megpróbálod meglátni benne a szépet és mégis összebarátkozol vele. Plusz megnézed, mely része érdekel a legjobban és abban megpróbálsz a maximumra fejlődni, esetleg újítani benne, így mindjárt egyedivé, speciálissá is teszed magad és ezzel a plusz képességeddel keresettebbé válsz. Pl. kitanulsz szobafestőnek és kifejlesztesz valamilyen falmintázási eljárást, amit csak Te tudsz. Továbbá ha olyan szakmát választasz, amiben kevesebbet kell az iskolapadban ülni és több a gyakorlati rész, akkor sem az iskolában, sem későbbi munkád során nem kell feltétlenül a veled együtt tanulók/dolgozók társaságát "élvezned", ha ez esetleg zavarna.

Meg még egy szempont: ha tudnátok finanszírozni, bátorítanálak, hogy ne az otthonod környékén keresgélj lehetőségeket, hanem fontold meg az elköltözést, mert annak nagyon sok haszna van, ha kiszakadsz kicsit a korábbi környezetedből. Más helyek, más emberek megismerése és az, hogy részben önállóan kell gondoskodnod magadról, olyan új képességekkel ruház fel, ami szintén megkönnyíti felnőtt életedet.

2018. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!