Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegedi molekuláris bionika...

Szegedi molekuláris bionika nehézség?

Figyelt kérdés
Most leszek elsőéves Szegeden és már mondtak nekem elég sok mindent a szakról. Ti hogy látjátok? Nagyon sokat kell majd óráról órára tanulnom? Mennyire teljesíthető a szak? Egy elég jó gimiben 4es 5ös voltam.

2018. aug. 30. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Remélem majd még mások is rátalálnak a kérdésedre, és tudnak tapasztalatot átadni. Én csak fél évet jártam oda, mert időközben rájöttem, hogy más irány érdekelne. Viszont szerintem tök jó szak, elég változatos, nem tudom mennyire ástad bele magad, de van ott fizika, kémia, biosz, matek, infó... Egyébként az első félév eléggé ilyen alapozás/felzárkóztatás volt, ez egyik matekosabb tárggyal (kalkulus) voltak nehézségeim, itt volt deriválás, integrálás, határérték számítás, amikkel én a gimiben nem találkoztam egyáltalán, szóval elég új volt, de úgy meg tudtam tanulni, hogy a gyakorlaton megajánlott jegyet kaptam és nem is kellett vizsgáznom (a vizsga azért elég nehéz elvileg). Mivel rendszeresen tanultam (minden órán volt röpi), így meg lettek a pontjaim. Még a kémia laborra készültem fel mindig, itt is röpiket írtunk, de ez nem volt vészes, az adott óra anyagát kellett átnézni. A legtöbb tárgyból meg két zh volt év közben, azokra tanultam előtte. Sok szaktársam volt amúgy, akik egyáltalán nem zavartatták magukat ilyenek miatt, nekik kicsit jobban elhúzódott a vizsgaidőszak, volt hogy ismételni kellett vizsgát, de azért majdnem mindenki átment mindenből. Sok szabadidőm volt nekem is és nem tanultam agyon magam. Vannak nehezebb tárgyak később is, akkor eléggé elmegy az infós irányba amúgy. Azt annyira nem szeretem kijelenteni egy szakról, hogy nehéz-e vagy könnyű, szerintem, ha odafigyelsz amire kell, akkor teljesen megoldható. Sok sikert és érezd jól magad ! :)
2018. aug. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.
2018. aug. 31. 16:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozik a legkönnyebb szakok közé, DE ha szorgalmasan és rendszeresen tanulsz, akkor teljesíthető szép eredménnyel! Tehát ha beleölöd az energiád, akkor lesz eredménye! Csak arra figyelj, hogy szabválnak progos, mérnökös tárgyakat vegyél fel, mert a szegedi képzés a mérnöki részre nem fektet túl nagy hangsúlyt.
2018. nov. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!