Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az emelt kémia...

Bokor Alex kérdése:

Mennyire nehéz az emelt kémia érettségi? Sok matek van benne? Ha eddig nem érdekelt de most szeretném megtanulni, akkor 2 év alatt van reális esélye?

Figyelt kérdés

2018. aug. 4. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én idén csináltam és 58% lett és sok ismerősömnek se nagyon lett jobb 65-nél.

9 feladat van és ebből 4-5 mindig számítás. Nagyon kemény és elég sok a matek és vannak olyan feladatok ahol a másodfokú egyenletet kell használnod. Ezt csak azért mondom hogy ne egyszerű matekra számíts. Beírod a keresőbe h kémia emelt + egy évszám amire kiváncsi vagy és megnézed hogy milyen.

Alapvetően semmi sem lehetetlen de ha 0-ról akarsz két év alatt emeltre készülni akkor bizony kemény órai munka és sok óra a magántanárnál és akkor van reális esély h menni fog.

Én szurkolok neked:) Ha kérdésed van akkor írj és szívesen válaszolok:D

2018. aug. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem.
2018. aug. 4. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Simán megoldható. Ha jó vagy matekból,akkor nem vészes a számolás hozzá. Elméletet pedig meg kell tanulni. És sok gyakorlással hozható egy 80+% (szóbelivel simán fel lehet húzni egy rosszabb írásbelit).:)
2018. aug. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"...másodfokú egyenletet kell használnod. Ezt csak azért mondom hogy ne egyszerű matekra számíts."


Ezen besírtam. Na, de a lényeg! 2 év alatt simán hozható. A legtöbben az utolsó évben kapják csak össze magukat. Merte tanulnál tovább?

2018. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, kicsit megijedtem mert matekból nem vagyok túl jo:/

Állatorvosira szeretnék menni, csak eddig emelt torire készültem azt hittem ügyvéd leszek, állatorvosira. Oda pedig emelt kémia és biosz kell

2018. aug. 5. 22:22
 6/9 A kérdező kommentje:
***Állatorvosira pedig kell biosz és kémia **
2018. aug. 5. 22:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Nehéz a kémia érettségi, de nem teljesíthetetlen. Az írásbelinek majdnem a fele számolás. Olyan "kemény" dolgokat kell tudni hozzá, mint egyenes arányosság és megoldani egy másodfokú egyenletet, néha egy kétismeretlenes egyenletrendszert. Remélem, érződik, hogy nem egy nagy durranás matematika szempontjából... Ha meg nem tudod megoldani ezeket, használhatsz olyan számológépet, ami megoldja neked az egyenletrendszert és a másodfokú egyenletet is. Így is jár a maximális pont, mert ez nem matematika érettségi. Elég felírni az egyenletet és megadni a gyökeit.

A kémia mellé nem elég leülni és olvasgatni a könyvet, ezt érteni kell. Ha van rá affinitásod, simán meg tudod tanulni 2 év alatt, még magántanár nélkül is. (Mondjuk ha gondok vannak a matekkal, jó eséllyel nem fognak menni a számolások sem, szóval akkor kellhet magántanár.) Gyakorolj sokat, csináld meg az összes eddigi emelt kémia érettségit, az rengeteget segít. Azt a kb. 6-féle számolási típusfeladatot gyakorold be jól. Erre életmentő lehet az Ötösöm lesz kémiából.

2018. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen kicsit megynyugtatóbb válasz,köszönöm:)
2018. aug. 6. 20:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Menni fog!:) sokan megcsinálták jóra.

(köszönöm annak,aki lepontozott. Talán fáj az igazság,hogy lehet jó kémia érettségit is írni?:D)

2018. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!