Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ferfi is lehet gyógypedagógus?

Ferfi is lehet gyógypedagógus?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy gyógypedagógián tanulnék tovább. Ha valaki ezzel kapcsolatban tudna nekem tapasztalatokat írni, tanácsot adni, azt köszönöm előre is!
2018. aug. 31. 05:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze. Nálunk a hat fős szakból (láta) két fiú volt :)
2018. aug. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Már hogyne lehetne férfi gyógypedagógus? Nekem van jó néhány gyógypedagógus ismerősöm, s eléggé rálátok erre a területre. Természetesen ugyanúgy, ahogy férfi tanító, óvodapedagógus és konduktor is van, vannak férfi gyógypedagógusok is annak ellenére, hogy ezek a szakmák legalább 90%-ban elnőiesedtek. Ha tényleg tetszik ez a terület, bátran vágj bele, kimondottan örülni fognak neked, még előny is lehet. A férfiasabb fizikai erő különösen nagy keresletnek örvend a mozgássérültek körében, azaz a szomatopedagógiában (ELTE Bárczi) és a konduktoroknál (SOTE Pető). Persze ha Magyarországon maradsz, általában szerény közalkalmazotti bérrel kell megelégedned. Lelkileg sokszor kimerítő, ugyanakkor mindennapos, intenzív emberi kontaktusokból származó örömöt, sikert hoz ez a szakma. Különösen az egyéni fejlesztés izgalmas. Nagyon rá kell tudnod hangolódni a gyerekek rezdüléseire és gyorsan, intuitíven kell reagálni. Ha úgy érzed, ez való neked, ne hezitálj. Sok sikert!
2018. aug. 31. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, már elhataroztam magamat, hogy ezen a pályán szeretnék tovább tanulni.
2018. aug. 31. 07:20
 4/4 anonim válasza:
100%

Körbe leszel rajongva :)

Amikor én végeztem a Bárczin 3 éve, akkor az egész évfolyamra (100+ fő) jutott 8 fiú.

2018. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!