Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki leirná ide az elsőéves...

Valaki leirná ide az elsőéves gyógypedagógus órarendet?

Figyelt kérdés
Főleg Debrecen érdekelne, de ha a többi egyetemen is hasonló, akkor annak is örülnék. Sehol nem találom neten, csak a tárgyak listáját, pedig engem épp a félév, a napok beosztása érdekelne. Nagyon köszönöm

2018. júl. 13. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés két szempontból is baromság;

-egyrészt ennyi erővel azt is kérhetnéd, hogy írjuk le a középiskolák órarendjét; ahány iskola, annyiféle órarend, nem egy kőbe vésett valami, ráadásul még ugyanabban az iskolában is évente változik,

-másrészt az egyetemen mindenki a saját lehetőségei szerint szerkeszti össze az órarendet a megadottak szerint; minden gyakorlati tárgy meg van hirdetve több időpontban, és azokból kell összeollózni a napokat, ráadásul ezek az időpontok is félévente változnak, főként az óraadók igényei szerint.


Tehát te azért találasz csak ún. tantervi hálót, mert csak az fix, minden más a körülmények áldozata.

2018. júl. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek. Nem lehet előre megmondani. De nézegesd a honlapot, előbb-utóbb felrakják hogy mikor vannak az órák, és abból össgeollózhatod. De augusztus közepénél hamarabbra ne várd a TO nem gyorsvonat.
2018. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Eddig amelyik szakra jártam, fix órarendünk volt, nem tudtam hogy ennyire változatos lehet a többi szakon.

Csak azért érdekelt, hogy egy nap kb hány órát tölt az ember órákon(feltéve ha a nem kötelezőkre is bejár)...na de mindegy akkor :)

2018. júl. 13. 22:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy fix órarendetek volt, de akkor is változik félévente-évente.

Ha OKJ-s szakon voltál, az semmiben nem különbözik a középiskolai órarendtől abban az értelemben, hogy abba nem tudsz beleszólni; van, aztán kész.

Bizonyos egyetemeken az első egy-két félévben a felsőbb évesek segítenek összerakni az órarendet, illetve az első évesek helyett rakják össze, akkor megint nincs beleszólás. Lehet, hogy ezzel kevered, de végülis ekkor sem fix az órarend.

2018. júl. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyetemi szakra jártam, és elsőtől utolsó évig fix, kivéve a szabválokat.
2018. júl. 14. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az ELTE-n vagyok gyógypedagóguson, és igaz, hogy vannak, ahol csoportokat lehet választani, de nem mindenhol. Sok előadás van, amelyiknél egyben van mindenki, nekünk első és második félévben átlagban 5 szeminárium volt az átlag 15 tárgyból, szóval ezeknél kell csoportot választanod, de itt is van, mikor csak a tanár a különbség és ugyanakkor van. Amit én is szeretek, hogy tömbösítik az órákat, vagyis így lehet, hogy hosszabb egy óra, de kevesebbszer kell bejárni, és van, amikor egy tárgy csak szeptembertől októberig tart, aztán ugyanebben az időpontban egy másik tárgy lesz októbertől. Nem sokszor van, hogy esti órákat muszáj lenne felvenned, de szoktak lenni nagyon tömbösített órák, hogy egy 20 órás órát két nap alatt leadnak. Általában szokott lenni egy szünnap, ahol meg lehet oldani, hogy ne legyen órád, csak ha oda veszed fel, ez már rajtad múlik.
2018. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!