Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosok, orvosisok, tanárok,...

Orvosok, orvosisok, tanárok, vagy aki tudja! Mekkora az esély, hogy valakit a Semmelweis Egyetem első két évének kitünő elvégzése után átvesznek (ha jelentkezik) a Karolinska Institutetbe vagy az UCL -ba?

Figyelt kérdés

Vagy akár "csak" a University of Edinburghba, a Cornell Universitybe...

VAGY akár a The University of Tokyora, HKU -be.


Tudom, hogy nyelvtudás is kell, de mi ennek amúgy a menete?

Min múlik, hogy átvesz e valakit egy külföldi, nevesebb egyetem a Semmelweisről?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#tanulás #külföld #orvos #London #Japán #Svédország #Skócia #Edinburgh-i Egyetem #Tokió Egyetem #Karolinska Intézet
2018. szept. 4. 03:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt sejtem, hogy az említettek közül az erópai egyetemekre egyszerűbb átkerülni...
2018. szept. 4. 04:04
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Karolinska ügyben tudok csak nyilatkozni, azaz, hogy sok esélyét így nem látom a dolognak. Svédországon belül amúgy is nehézkes egyetemet váltani azonos szakon belül az erősen eltérő tanmenet miatt, mert bár mindenhol ugyanazt tanítják egy adott szakon, a tárgyak sorrendje viszont nem egyezik, emiatt sok esetben kimaradnának bizonyos tárgyak, ha az ember éppen váltani szeretne. Persze, kivételek mindig vannak, de inkább tanácsolják az újrajelentkezést ilyen esetben, mert - ha lehetséges - ellenkező esetben is rengeteg ügyintézésen és extra vizsgán kell átesni, hogy egyáltalán elfogadják az átjelentkezést, és megszakítás nélkül folytathassa a tanulmányait, ott, ahol az előző egyetemen abbahagyta. Mindezek ismeretében nem tartom valószínűnek, hogy egy magyar egyetemről átvennék az embert, főleg, mivel - tudomásom szerint - teljesen más a két tanmenet (plusz 5,5 év az orvosi, szóval azzal a fél évvel is számolni kell, ami plusz különbség.)
2018. szept. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A Todaira semmiképp nem vesznek át, oda még a japánok közül is csak a legjobbak kerülnek be, plusz külön felvételit kell írni, szóval az kizárt. De nem is értem miért akarna valaki a SOTE-ról átmenni máshova, miközben ott is világszínvonalú oktatást kap olcsóért'.
2018. szept. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A Karolinska intézetben trényleg rövidebb a képzés mint MO-n?

Ez nagyon meglepett...


#2.


Igen azt sejtettem, hogy a Tokiói egyetmre nem vesznek át, már egyetemista embereket, hiszen ott eleve 2 éves "alapszakot" is el kell végezni, mielőtt valaki eldönti, hogy mi akar lenni.

Valamint tudok a külön felvételiről is...

De azért gondoltam megkérdem.


Amúgy elvileg közel 3000 külföldi diák tanul ott, illetve olyat is olvastam, hogy kifejezetten örülnek az európai jelentkezőknek...


A Semmelweisen pedig nincs sajnos világszínvonalú oktatás.

Jó egyetem, de az említetteket meg sem közelíti.

A semmelweis kb. 500. "legjobb" egyetem a világon, a neves rangsorok szerint, a többi említett pedig benne van a top 30-ban.

University of Edinburgh top 20-ban...

UCL 9. a világon, az orvosi képzése pedig 7.

Karolinska 6. legjobb orvosi a világon, európában az 1.


University of Edinburgh pedig szintén "ingyenes", ha minden igaz. A többit nem tudom.

De nem is ez a legfontosabb szempont mindenkinek...

2018. szept. 5. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
az edinburghival szerintem próbálkozhatsz, de újrafelvételivel érdemesebb
2018. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem csak a Karolinska ad rövidebb képzést, hanem az összes egyetem Svédországban 5,5 éves. Ha ennyire az a cél, hogy felállított rangsorok szerinti legjobb egyetemen tanulj, lehet, egyszerűbb lenne az egész, ha kiválasztanál egy több szempontból arra alkalmasnak vélt helyet, és eleve odajelentkeznél, amennyiben megoldható. Ez is valószínűleg sok macerával járna, de sokkal járhatóbb útnak tűnik, mint x évet elvégezni és aztán megpróbálkozni az átjelentkezéssel, ami lehet, hogy nem is lenne megoldható, kitűnő átlag ide vagy oda (ami önmagában nagyon szép teljesítmény lenne, orvosin pláne).
2018. szept. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Amerikában nem osztatlan képzés az orvosi, ezért a Cornell egyetem valamelyik alapszakára jelentkezhetnél maximum, utána lehet már meglévő alapdiplomával Doctor of Medicine (MD) képzésre jelentkezni.
2019. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Mikor a legutóbbi japán spanom azt mondta, hogy éppen tanul Tokióban, gondoltam rákérdezek, hogy a Todaiban-e?

Konkrétan pofánröhögött.

2019. márc. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!