Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzős vagyok, májusban fogok...

Végzős vagyok, májusban fogok érettségizni. Valaki esetleg jár/járt óvónő képzésre?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy a választott tantárgyam,amit felveszek,illetve amire járok fakultációra,az lehet földrajz is? A biosz érettségi nagyon nehéz,még középszinten is,és ha lehet választani,akkor már inkább azt választanám,amiből jobbat tudok kihozni. Hiszen nem orvosira jelenkezem.

Amin még gondolkoztam az a szociálpedagógia.

Ehhez viszont már tényleg kell a biológia.

Levelező,vagy nappalin az egyszerűbb?

Mit gondoltok?


2018. szept. 4. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nem tanultál a középiskolában szakmai tárgyakat, akkor a felvételi pontszámodaba a magyar érettségin kívül csak a történelem, matematika, biológia, idegen nyelv érettségi valamelyike számíthat be (amelyik a legjobban sikerül). Földrajz nem választható. Megteheted, hogy nem érettségizel biológiából, amennyiben úgy érzed, hogy a másik három közül egyből elég jó leszel. Ha nem szereted a biológiát, lehet, hogy jobb stratégia inkább a másik három tárgy valamelyikére ráfeküdni az utolsó évben.


A nappalin és a levelezősön ugyanazok a vizsgakövetelmények annak ellenére, hogy a nappalisok jóval több kontakt órát kapnak. Ha anyagilag megteheted, hogy nem dolgozol még négy évet, akkor inkább menj nappalira, mert tanulás szempontjából jobban jársz, és új közösségbe kerülsz, ahol jól érezheted magad, egymást támogathatjátok a tanulásban. Ha esetleg mégsem tetszene a nappali, átkérheted magad egy év után levelezősnek.

2018. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!