Fogyatékosságra pontok?

Figyelt kérdés

10 éves korom óta asztmás vagyok és gerincferdülésem van. Azt olvastam hogy gerincferdülésre adnak 40 pontot, de ha több betegségem van akkor duplázódik vagy egyáltalán fogok többet kapni az asztma miatt is?

17/L



2018. szept. 5. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Orvos szakértői bizottság papírja alapján adnak pontot, maximum 40-et és megvan,hogy milyen BNO kódokat fogadnak el.

[link]


"Fogyatékossággal élő az a jelentkező, aki:


mozgásszervi,

érzékszervi,

beszédfogyatékos (diszfázia, diszlália, diszfónia, dadogás, hadarás, afázia, orrhangzós beszéd, dizartria, mutizmus, súlyos beszédészlelési és beszédmegértési zavar, centrális pöszeség, megkésett beszédfejlődés stb.),

pszichés fejlődési zavarral küzd (diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, diszortográfia, hiperaktivitás és figyelemzavar, magatartásszabályozási zavar stb.),

autizmus spektrum zavarral küzd,

több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos."


Az asztmára szerintem nem fog járni semmi, az krónikus betegség, nem pedig a fent felsorolt zavarok egyike.

2018. szept. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Amennyiben a jelentkező nem fogyatékosságot, hanem tartós vagy krónikus betegséget (pl. cukorbetegség, szénanátha, ételallergia, lisztérzékenység, epilepszia stb.) igazol, többletpont nem adható."


[link]

2018. szept. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem szénanáthás vagyok, hanem asztmás. Azért a kettő nem ugyanaz.

Köszi a válaszokat, ment a like.:)

2018. szept. 6. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nekem is van. De ha az epilepsziára nem adnak, amire nagyon komoly gyógyszereket kell szedni, amik kábíthatnak, akkor az asztmára sem fog, nekem sem járt. 81%-os egészségkárosodásom van, aminek a része az asztmám is, illetve egy autoimmun betegség is, de csak a mozgáskorlátozottságot okozó betegséget vették figyelembe.
2018. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!