Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Helyesen számolom a felvételi...

Helyesen számolom a felvételi pontjaimat?

Figyelt kérdés

Egyelőre semmi nem biztos,csak tételezzünk fel mindent.


Jövő szeptemberben én programtervező informatikus alapszakon szeretnék kezdeni. A két felvételi tantárgy a matek és az informatika/fizika.


A két felvételi tantárgy érettségi eredményeit szeretném dupláztatni, informatikából emeltet fogok tenni.


Tegyük fel, hogy 100% lesz mindkettő, de ezt csak a könnyebb példa miatt. Azt jelenti, hogy ez 450 pont? Vagy emelt érettségi nem duplázódik, vagy pedig még az 50 pont is duplázódik? Akkor 400, 450 vagy 500? De ez már túlzás szerintem, csak érdekel valami hozzáértő kioktatása. Ezt még nagyjából kiböngészgetném a felvi.hu-n, de ha már kérdezek, akkor konkrétan mindenről kérdezek, ami engem érinteni fog.


A fő dolog most jön, mégpedig az, hogy ha ezek mellé még emelt érettségit fogok tenni angolból, akkor azzal is behúzhatok +50 pontot, és még egy középfokú nyelvvizsgát is, mindezt a másik 50 pont mellé vagy ez is túlzás?



2018. szept. 6. 00:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy elszórakozok a felvi.hu-n a kalkulátorral és egyéb dolgokkal, tehát nem ismeretlen a dolog, és a vége 450 lett, de azért odabiggyeszti a program, hogy "csak tájékozató" jellegű, ezért érdekelne, hogy más hogyan tudja a pontszámítást.
2018. szept. 6. 00:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Duplázásnál

100*2+100*2+50 pont az emelt érettségiért. Ha angolból emelt érettségit teszel, akkor azért járó nyelvvizsga pontot is megkapod mellé. Ha mellé ugyanabból a nyelvből teszel nyelvvizsgát, akkor azért többletpont nem jár már.

2018. szept. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Akkor ezek szerint csak a két felvételi tárgy emeltjéért jár 50 pont. Nem tudom egyébként, hogy lenne a legjobb, mert a többletpont miatt jó dolog az emelt, de ha elrontom, akkor több kárt csinál, mint hasznot. Lehet, hogy mindenből közepet csinálok, de az legalább stabil. Az a gond, hogy nincs nyelvvizsgám, pedig egyet rakni kellene.

2018. szept. 6. 00:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy-egy közép és emelt szintű érettségit, kérdezz utána, hogy mennyire könnyű/nehéz rá felkészülni (elvégre van még egy éved), és az alapján dönts. Akkor éri meg középszintűt csinálnod, ha az emeltet 25%-kal rosszabbra írnád meg. (Bár ezt lehet kiszámoltad, de ha már válaszolok válaszoljak mindenre.:))


Ha még egy emeltet teszel angolból, az tudtommal nem számít bele +50 pontként, mert nem azzal a tárggyal felvételizel.

Ha középfokú nyelvvizsgát teszel, akkor az viszont megéri a +28 pontot. Így tehát két 100%os érettségivel, amelyikből az egyik emelt 478 pontod lesz.

(Ha viszont angolból emelteznél, az lenne a felvételi tárgy, és még középfokú nyelvvizsgát is tennél belőle, akkor az így összesen csak +50 pontot érne, nem kapnád meg külön a 28 pontot a nyelvvizsgáért, hiszen az ugyanaz a tudás. (Az emelttel ugyebár meg is kapod a nyelvvizsgád))

2018. szept. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Négyes, a kérdező nem azért akar emeltet tenni angolból, hogy annak a pontjait megkapja, hanem azért, mert az ötös emelt nyelvi érettségihez automatikusan megkapod az adott nyelv államilag elismert középfokú nyelvvizsgáját. Ergo az emelt angolért nem kapna pontot, viszont megkapná a 28 pontot a középfokúra. (Én ugyan ezt tettem spanyollal, nekem fizika emelt volt a választott tárgyam, spanyolból meg "lusta" voltam nyelvvizsgára menni meg fizetni, szóval tettem egy emeltet és megkaptam hozzá a nyelvvizsgát és a pluszpontot).

Erre gondoltál, kérdező?

2018. szept. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ötös vagyok, most nézem, hogy nem olvastam el az utolsó mondatodat. XD Ne haragudj, reggel van még...

De szerintem kérdező, egy emelt angollal sokat nem veszíthetsz. 61%-ra már megkapod a nyelvvizsgát. Ha közepezel, akkor pedig fizethetsz pluszban nyelvvizsgát. Szerintem ezt próbáld meg.

2018. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hasznosak voltak :)


Igen, először is a nyelvvizsga a fő szempont, amiért emelteznék, ehhez hozzákérdeztem azt, hogy az 50-et is megkapom-e, de ezek szerint nem. Tehát én olyat is feltételeztem, hogy 78 pontom lesz belőle, de ez tényleg túlzás.


Mindenképpen ezzel a 3 tantárggyal fogok variálni valamit, a matek-info felvételi tárgy, az angol meg a nyelvvizsga miatt, de ez még nem biztos.

2018. szept. 6. 23:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!