Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges szakváltás érettség...

Lehetséges szakváltás érettségi után? 18/L

Figyelt kérdés

Idén érettségizem szociális szakon. Viszont meg gondoltam magam és mégsem akarom ezt a szakirányt. Gyermek ápoló vagyis egészségügyi dolgozó akarok lenni. Érettségi után jelentkezhetek ilyen OKJ képzésre?



Az egyik tanárom minden áron rá akár venni a fő sulira. Viszont nem éri meg hogy én még sosem vettem részt korházi gyakorlaton. Tapasztalatok nélkül pedig nincs 100% tudomásom a gyermekápoló szakmáról. Ezért nem akarok a dolgok közepébe vágni. Majd egy OKJ szakma után jön majd talán a diploma. De!


Szerinte nem válthatok szakot. Szociális szakon érettségizem és nem engedi egy 2016-os törvény hogy más szakra menjek. Kivéve ha emelt egészségügyi érettségit teszek jövőre. Szakmásitom a szoros érettségim. Ez biztos (megszerzem a bölcsis gondozó szakmát). De szerinte ez mellett az ápolók mellett is tanulnom kell és újra érettségizni. Szerintem ilyen nincs. Nem tudok egyszerre korházban és bölcsiben gyakszázni. Gyakorlat nélkül nincs érettségi.


Most akkor mihez kezdjek?



2018. szept. 8. 21:03
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!