Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mihez kezdenétek, ha szeretnét...

Mihez kezdenétek, ha szeretnétek egyetemre menni, de a tudásotok, inteligenciátok az egyetemi szint alatt lenne?

Figyelt kérdés

Felvenni felvennének, nem lett nagyon rossz az érettségim, de elvégezni már nem tudnám, mert

86 az IQ szintem.


Tanuljak OKJ valamit? Akkoris ha nem nagyon van olyan ami érdekelne?


2018. szept. 11. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is nagyon gyorsan elkezdenék hinni magamban....hangsúly: hinni magamban!!!!!!!!!


Minden fejben dől el! Anno több tantárgyból elégtelen osztályzattal a gimnáziumi bizonyítványomban év végén kijelentettem, hogy nem számít mert a római jog szigorlatom jeles lesz.....:-)


Kiröhögött a történelem és egyben magyar irodalom és nyelvtan tanárom aki mindhárom "művészetből" megbuktatott.


Leérettségiztem..jogra mentem...Rómát jelesre abszolváltam.....mert tudtam képes vagyok rá!


Hozzáteszem anno nem azért buktam meg, mert nagyon tanultam, iparkodtam és ennyi tudtam, hanem abszolút "lazultam" házit soha nem csináltam, másnapra nem készültem, csajoztam ezerrel és jobban érdekeltek a lányok szoknyája mint a tanulás...hiszen az érettségi és anno felvételi csak egy ugródeszka volt a jogi egyetemhez. A jogon viszont rengeteget tanultam, mert az érdekelt..a középiskola viszont nem!


Viszont a tanárok küldetésüknek érezték, hogy elhitessék velem, hogy buta vagyok....


nem baj......én hittem magamban!


Higgyél te is magadban!

2018. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, hogy nekem mennyi az IQ-m, sőt azé érettségim is mind 3-as lett, kivéve két tárgyat, amivel dupláztam és bekerültem egyetemre, azóta meg már 2 diplomám van. Kit érdekel, hogy mekkora az intelligenciám...
2018. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

1-es vagyok...az IQ-ról annyit, hogy anno anyu elcibált első gimi csodálatos bizonyítványa után a tanácsadóhoz..aki azt mondta kretén vagyok..menjek szakmunkásba, mert érettségim sose lesz...


Vajon ez a szakember mennyire jeleskedhetett vizsgáin ha ennyire benézte a dolgokat? Még jó hogy nem kajáltam be egy kamuszakember véleményét most szakvizsgával a hátam mögött nem ügyvéd lennék hanem asztalos, mert az "Ilonka" néni azt mondta.....

2018. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Simán el tudsz végezni egy egyetemet gyengébb képességűként is. A kérdés, hogy tényleg ezt akarod-e?! Rengeteg szakma van, OKJ-s, amikkel jól lehet keresni és örömödet is leled benne. Nem tudom, mi ez az egyetem mánia mostanában – villanyszerelőt, légkondiszerelőt, hidegburkolót meg alig lehet találni rendeset.
2018. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!