Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyek a "legkönnyebben"...

Melyek a "legkönnyebben" elsajátítható (legkevesebb matekot/fizikát tartalmazó) reál szakok, melyekkel (akár külföldön) millió feletti nettó fizetések érhetőek el?

Figyelt kérdés
Jobb vagyok humán tárgyakból, de mindenki azt írja, kitörölhetem.
2018. szept. 12. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Gazdasági szakokkal jól lehet keresni, a matek sem vészes. A tipikus mérnöki szakokon nagyon kemény matek van. Ha külföldre szeretnél menni, célszerű lenne angol nyelvű képzésre jelentkezni, pl a Corvinuson van.
2018. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Kereskedelem és marketing, gazdálkodási és menedzsment...

De ezeknél kell va!ami kiemelkedőt nyújtani.


Esetleg gazdaságinformatika...


Orvosi.

2018. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az orvosi a legkeményebb képzés/szakma!


Hiába jóval kevesebb a matematika (vagy fizika, stb.), mint egy villamosmérnökin, de cserébe IRGALMATLANUL(!) sok mindent kell megtanulnod, ráadásul ha majd praktizálni fogsz, nem tévedhetsz, hiszen az egy ember életébe kerülne!


Könnyebbet nem tudnátok javasolni?

2018. szept. 12. 19:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért írtam az orvosit mert sokkal kevesebb matek van mint a legtöbb tényleg matekos szakon... Pl. Gyógyszerészeti, vegyészmérnöki, proginfó szakokon van sok matek.

Neked meg ez volt a kérésed!


Olyan szak nincs ami könnyű és könnyű is elhelyezkedni vele... Mivel nagy lesz eleve a konkurencia, ezt be kell látnod!

2018. szept. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ki pontozta le a gazdasági szakokat, a pénzügy és számvitel vonal nagyon jól fizet, az egyetemi reál tárgyak pedig nagyon egyszerűek (pl analízis). Ausztriában egy könyvelő 3000 euró fölött kereshet. Később pedig úgyis excelben/céges szoftverben kell dolgozni, ami elvégzi a számításokat. Ha valakinek nehezek a mérnök tárgyak, ez az egyik legjobb választás. Plusz a kérdező külföldre akar menni, tehát olyat kéne tanulnia, amit kint is alkalmazhat.
2018. szept. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdező pontozta le, ahogyan engem is...
2018. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Már megint egy újabb orbitális tévedés utolsó! Én nem pontozok le soha senkit, még akkor sem, ha nekem nem szimpatikus választ ad! Úgyhogy légy szíves fejezd be a besározásomat. Kösz.
2018. szept. 13. 11:52
 8/10 A kérdező kommentje:

"A pénzügy és számvitel vonal nagyon jól fizet."


Ezt elhiszem.


"Az egyetemi reál tárgyak pedig nagyon egyszerűek."


Ez viszont nem igaz.


(Ha esetleg kétségeid támadnának ez utolsót illetően, csak nézd még a felvételiket. Ha annyira könnyű lenne, az egész ország PSZ-en, vagy közgázon ücsörögne.)

2018. szept. 13. 11:57
 9/10 A kérdező kommentje:
Tehát a tanulság: sehogy és sehol nem lesz könnyű - már ha az ember PÉNZT akár keresni...
2018. szept. 13. 12:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, gazdasági szakon végeztem a BME-n, és igen, nagyon könnyű volt az analízis, pedig csak középszintű matek érettségit tettem.
2018. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!