Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Végzős gimnazista vagyok....

Végzős gimnazista vagyok. Lehet esélyem egy orvosi egyetemen továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Végzős gimnazista vagyok, és az utóbbi pár hónapban (mivel lassan érettségi) mérlegeltem a továbbtanulási lehetőségeimet. Kis koromban orvos szerettem lenni, de az elmúlt pár évben már eszembe se jutott, viszont mostanában egyre többet gondolkodok rajta. Biológiából és fizikából is 4-es voltam, de csak 2 évig tanultam (nem emelt szinten). A többi tantárggyal nem lesz gondom. Lehet reális esélyem felkészülni bő fél év alatt emelt szintűre bioszból és fizikából szinte a 0-ról? És reális eséllyel jelentkezni az egyetemre? Azért nagy dilemma, mert vagy neki állok és éjjel-nappal elkezdem tanulni magántanár stb. vagy inkább menjek biztosra és készüljek az eredeti terv szerint (közgazdász egyetem). Matekon kívűl az összes érettségi tantárgyból 5-ös vagyok.

2018. szept. 17. 21:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért én nem gondolom, hogy egy zseninek kell lenni ahhoz, hogy megírjon az ember egy fizika és biosz emeltet 85-90%-ra. Ha nem vesznek fel most, akkor ha igazán orvos akarsz lenni, akkor kihagysz egy évet és javítod az emelteket. Igaz, azért fizetni kell, két emelt most kerek 70 ezer, jövőre lehet, mégtöbb lesz.

Van más szak is, ahová jól ezek ez érettségik - kb minden eü szakhoz kell biosz. Igaz, nem emelt szinten. ÁOK, GYTK, FOK és állatorvos azok a szakok, ahová ugyanazok a követelmények. Sokan, akik orvosira készülnek, bebiztosítják magukat azzal, hogy megjelölnek utolsó helyen GYTK-t is. Vannak, akiknek bejön, viszont vannak olyanok is, akik megbánják. (Meg persze te esetedben fizika emelettel ugyan lehet GYTK-ra menni, de az kész öngyilkosság. Mondjuk orvosira is hasznosabb a kémia, de a felvételikor azt kell mérlegelni, hogy melyiket tudja az ember jobbra megírni.) Meg van a harmadik tábor, akiket nem riaszt vissza az sem, ha másodjára sem veszik fel őket és kitartóan próbálkoznak. És belőlük válhatnak a legjobb orvosok.

2018. szept. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"ÁOK, GYTK, FOK és állatorvos azok a szakok, ahová ugyanazok a követelmények." Állatorvosira nem jó a fizika, csak a kémia.



Ha igazán orvos akarsz lenni, ne tartson vissza az hogy mi lesz, ha nem vesznek fel. Megpróbálod másodjára, harmadjára.

2018. szept. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Olyat egyébként lehet csinálni, hogy pl. csak bilogiából érettségizek, fizikából pedig nem, viszont a következő érettségi időszakban igen? Így talán több pontot szerezhetnék, ha egyszerre csak egyet írok meg."


Ilyet lehet, csak arra figyelj, hogy az erettsegi pontban kizarolag azok szamitanak bele, amik az erettsegi bizonyitvanyodban vannak!


Ezzel en is bebuktam. Elso kemiam 46% masodik 76%

Ha az erettsegi pontba a 2.at szamoltak volna 422pontom lett volna, de mivel a bizonyotvanyomban a 46-os van, igy 420pontom volt. Ez a 2 pont igy nyilvan nem sok, de ha pl 421-422 lett volna a ponthatar, akkor nagyon sokat szamit.

2018. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az esély persze megvan, hiszen akarod, de nem ismerjük a tanulási stílusod, mennyire vagy zseni és/vagy szorgalmas, így szinte lehetetlen objektíven nyilatkozni.

A középszintű érettségik egyáltalán nem vészesek, de ajánlott mindet ötösre megírni, ugyanis ezeket nem tudod kijavítani később, mert a bizidet nézik mindig, akárhányszor felvételizel (de a bioszt meg a kémiát/fizikát persze lehet javítani). Így én annyira nem hanyagolnám el ezeknek a tárgyaknak a tanulását, pláne így utolsó évben. Hála annak, hogy én folyamatosan tanultam mindig a gimiben, jól sikerültek a középszintjeim, illetve az emelt bioszom is szép ötösre sikeredett. :) Kémiából viszont csak utólag érettségiztem, mert más szakra mentem először. 4-5 hónap alatt készültem fel egyedül, mázlimra jól sikerült, és felvettek orvosira.

Azért ha nem a sote-ra készülsz, akkor is nagyon jó eredményeket kell produkálni.. Csak ugye az a kérdés, hogy menne-e, de szerintem ha elkezded, előbb-utóbb meglátod, mennyire bírod. De amúgy az sem a világvége, ha kihagysz egy évet, és csak az egyik emeltre készülsz (ami amúgy 35.000 ft volt most). Igazából így a végén azért nagyon zárójelesen megjegyezném, hogy kémiából jobban megéri érettségizni, mert akármikor könnyebb felépíteni a kémiás tudást, mint a első félévben a többi orvosis tárgy tanulása mellett. Na meg itt Debrecenben orvosi kémián kb. a gimis anyagot kell tudni kibővítve, a fizika meg azért elég más a gimishez képest, legalábbis ezt mondta nekem az, aki fizika emelttel jött ide.

Már csak annyit fűznék ennek a katyvasznak a végére, hogy sok sikert, remélem összejön az orvosi! Meg ha esetleg lenne valami kérdésed vagy akármi, írj nyugodtan. :)

2018. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!