Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek szégyellni való,...

Szerintetek szégyellni való, ha valaki 8 évig jár egyetemre?

Figyelt kérdés

Jelenleg a 3. évemet csinálom egy 6 éves képzésen, viszont szinte biztos vagyok benne, hogy nem ebben szeretnék dolgozni (matek tanári). Valamilyen matematikus mestert szeretnék utána elvégezni, de így összesen 8 évig tanulnék (ha nem csúszok).

Gondoltam a szakváltásra, de ugyanott lennék, ha most kezdenék el egy bsc-t és utána az msc, meg sajnálnám egy kicsit a tanári szakba fektetett energiámat csak úgy elveszni.

A szüleim szerint szégyellnem kéne magam, mivel közel 21 évesen nem vagyok benne biztos, hogy mit szeretnék csinálni, illetve, hogy meggondoltam magam a tanársággal kapcsolatban. Szerintetek is így van?


(A mestert természetesen már szülői támogatás nélkül, önerőből fizetném, nem terhelném vele a szüleimet.)


Nagyon gáz, hogy 21 évesen nem tudom pontosan mit akarok, és hogy kb elpazaroltam 2 évet?



2018. szept. 19. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gáz. Én 5 osztályos középiskolába jártam(kéttan), + még ott maradtam 1 évet szakmát szerezni, ha már oda jártam... de nem érdekelt, mást szeretek csinálni. Aztán jelentkeztem egyetemre, és így voltam 21 éves (nem buktam, meg semmi ilyesmi)

Sokan mások se tudják pontosan mit szeretnének csinálni. Jelentkeznek 1 szakra, utána rájönnek, hogy nem érdekli őket, vagy egyszerűen túl nehéz és váltanak. Volt ilyen csoporttársam.

Mire végzek a bsc-vel leszek 24 éves + msc 2 év csúszás nélkül. Tehát 26 évesen kerülök ki végleg az egyemről elvileg. Persze megfordult a fejemben, hogy ha normális 4 osztályos gimnáziumba járok és szakmát se szerzek akkor 2 évvel hamarabb végeznék; de azért kárba nem vesztek azok az évek. 2 évről beszélünk, nem annyira sok.

Nálad is kb ugyan az a helyzet kort tekintve, jobb rájönni most, mint később

2018. szept. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Én most 21 évesen kezdtem újra az egyetemet, egyáltalán nem gáz. Anyukám még 36 éves korában szakmát váltott és könyvelőnek tanult. Az a gáz ha ehhez valaki mamahotelt játszik és mindent a szüleitől vár el.
2018. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, semmi szégyellnivalód nincs!


Valaki még 40 évesen sem találja a helyét.


Igen, csodálatos érzés lehet, ha valaki már fiatalon látja magát, a célját, az útját, de sokan csak menet közben döbbennek rá, hogy hoppá, ez nem én vagyok, váltok stb - szerintem 21 évesen még nagyon fiatal vagy és nyugodtan válthatsz, de én ha már a 3. évemet csinálnám egy szakon, azért elgondolkodnék a befejezésén, ha már ennyit öltem bele... és magán matek tanárkodásra nem gondoltál?!


Nem kell hivatalos suliban tanítanod, maszekolhatnál, sokan nem értik a matekot és mindenki angolt tanít manapság, szóval szerintem van benne jövő.


De ha végképp nem akarsz tanárkodni, tanítani, és ebben 100%-ig biztos vagy, akkor valóban soknak tűnik az a hátralévő plusz 3 év is....


Gondold át, hogy mit akarsz helyette! Van ötleted?


Ha nincs, akkor talán addig úgyis ráérsz és amíg kitalálod, addig akár le is diplomázhatsz. :)

2018. szept. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

szégyen az amit annak érzel, ennyi!


szerintem ez nem szégyen, legfeljebb nem praktikus, hatékony, célszerű stb de semmiestre sem szégyen

2018. szept. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
cseppet sem szégyen, én 28 évesen sem vagyok 100%-ig biztos abban,hogy mit is szeretnék.. :(
2018. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

én 12 évig jártam egy 5 éves képzést!


Szégyen feladni, szégyen megfutamodni, szégyen kudarcot vallani....a kitartás soha sem szégyen!


Amibe az ember egyszer belekezd csinálja is végig!


Diplomával a zsebbe pedig senkit nem érdekel ki mikor hol miért....a kérdés egyszerű: van diplomád? igen vagy nem!

2018. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!