Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az alábbi két képzés közül...

Az alábbi két képzés közül melyiket érdemesebb elvégeznem az alábbi helyzetemben?

Figyelt kérdés

Már rendelkezem négyéves főiskolai tanári végzettséggel és 10 év gyakorlattal.


Pedagógus szakvizsgát mentálhigiénikus specializációval (3 év)


VAGY


Pszichológia BA szakot (3 év) érdemes elvégeznem?


2018. szept. 29. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elsőt. De melyik érdekel jobban?
2018. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A pszichológia érdekel. Keveselltem tanári szakon is a pszichológiai tárgyakat. Az ajánlott irodalmakat is úgy olvastam, faltam, mintha kötelezők lettek volna.


Mindkettő a pszichológia területéhez kapcsolódik, ezért is nehéz a választás számomra.


Az elsővel hol tudnék elhelyezkedni és mit tudnék dolgozni, tanári pályán kívül? Ettől is függ, ez is nehezíti a választásomat...

2018. szept. 29. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológia BA-val nem tudsz elhelyezkedni sehol, mert kell a mester is hozzá.
2018. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom. De ha azt is hozzávesszük, akkor


melyiket érdemesebb választani?


A Ped. szakvizsgát mentálhigiénikus specializációval,

vagy

Pszichológia MA-t?


(Tudom, a pszichológia egy élethosszig tartó folyamat, az MA után is, de nagyon érdekel.)

2018. szept. 29. 15:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed az MA-t is, akkor már több lehetőséged lesz. Viszont a mentálhigiénikus szakma elsajátítása során is foglalkozhatnál pszichológiával.
2018. szept. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!