Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek-e pszichiáter, illetve...

Lehetek-e pszichiáter, illetve mi kell hozzá az egyetemre?

Figyelt kérdés
9.osztályos vagyok és nagyon érdekelne a pszichiátria, viszont kémiából kegyelem 3mas vagyok fizikából 4es bioszból is szintén négyes (bár azt ha kicsit tobbet tanulom simán ötös), viszont a kémiára visszatérve az orák 97 százalékában se kép se hang egyaltalan nem ertem és nemis szeretem a fizikát is mindig csak 70 százalékban fogom fel ezért négyes (amúgy más tantárgyakból 5ös vagyok). Tudom, hogy kell hozzá orvosi egyetem, meg próbáltam utána nézni hogy még vajon mi de sokkal több információra nem bukkantam (igen,a felvi.hu-n sem) Szóval a nagy kérdés, hogy van e esélyem, vagy hagyjam inkább mert ezt így nem lehet.

2018. okt. 9. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Hát pedig felvi.hu-n le van írva minden. Emelt biológia és emelt kémia/fizika kell hozzá. Ha ennyire nem megy a kémia akkor a fizikával próbálkoznék, viszont emelt kémiával többre mész mint emelt fizikával.

Az orvosi 6 év(csúszás nélkül)+ nem tudom hány év a szakosodás még, butaságot meg nem akarok mondani.

2018. okt. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha jól tudom, orvosi egyetemre a biológia kötelező, mellette vagy fizika, vagy kémia kell. Ha sem a kémia, sem a fizika nem erősséged, akkor gondban leszel.
2018. okt. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
6 év általános orvosi + 5 év rezidensképzés után pszichiátriai alapszakvizsga azaz 11 év - ha nem csúszol! -
2018. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Orvosi pályát választani egy élethosszig tartó folyamat! Csináld meg a 6 évet egyetemen, utána menj rezidensképzésre, ha az adott szakterületere felvesznek akkor sima lesz, közben ügyeletekkel szénné keresheted magad!
2018. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem különtanárhoz ha eljárok majd segít felkészülni.
2018. okt. 17. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért nem pszichológusnak mész? Ahhoz nem kell orvosi, és sokkal könnyebb betegekkel foglalkozik.
2018. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!