Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti melyik mestarszakot választ...

Ti melyik mestarszakot választanátok?

Figyelt kérdés

Direkt nem egzakt neveket írok hanem csak az hogy hogyan viszonyulok hozzá. 3 lehetőségben gondolkodom.


1. Egyszerű és érdekel, viszont a bsc-hez képest nem ad sok újat, ellenben könnyen el tudnám végezni.

2. Többen mondták hogy ez a szak érné meg, és én is így gondolom, de nem érdekel.

3. Nehéz lenne, pár új dolgot nulláról kellene megtanulni, de ez érdekel a legjobban.


2018. okt. 11. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
41%

Azért a szakterületet nem ártana tudni. Van olyan terület, ahol az MSc szinte kötelező elvárás a folytatáshoz, máshol még a BSc se létszükséglet, és általában azok mennek tovább, akik az oktatás/tudomány körül akarnak maradni.

Mi neked a célod az MSc-vel? Hajlandó lennél olyan munkát vállalni, ami kevésbé érdekel, de több a fizetése, vagy inkább a szakmai kihívások érdekelnek, ezért jobban elmélyülnél még jobban a szakmában? Ezt neked kell eldönteni.

Én olyan típus vagyok, akit a pénz kevésbé hajt, szeretem a munkámat, jó vagyok benne, szeretek új dolgokat megismerni, könnyen eligazodok a dolgokban. Ezért azt az MSc-t választanám, ami érdekel. (Más kérdés, hogy a területen az is jól fizet, és nem igazán nehéz :D)

2018. okt. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a harmadik opciót választanám
2018. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%
nagyon nem mindegy milyen szakok, így azok ismerete nélkül nem lehet válaszolni. Mert hiába mondanánk hogy válaszd ami a legjobban érdekel, de ha az valami bölcsészszak amivel nem mész semmire felesleges.
2018. okt. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben akkor leírom.


Mérnökinformatikus bsc-t csináltam.

1 lehetőség: Mérnökinformatikus Msc

2 lehetőség: Vezetés és szervezés Msc

3 lehetőség: Villamosmérnök Msc

2018. okt. 11. 19:26
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

Akkor szépen, sorjában. Vezszervet zárd ki, majd elmondom, miért.


Marad a Mérnökinfó MSc és a Villamosmérnök MSc.

A mérnökinformatika a villamosmérnöki tudománynak a speciális részterülete, ilyen tekintetben talán szerencsésebb, ha az ember villamosmérnök alap után megy mérnökinfó mesterre, mint fordítva.

Persze így sem lehetetlen, csak picit nehezített lesz a pálya. A két mester közül a villamosmérnök ad neked többet.


Vezszerv: teljesen jó, lehetőleg BCE-n vagy BME-n kell végzni. Viszont pályakezdő mérnökként nehéz érvényesíteni, kihasználni a benne rejlő lehetőségeket. Később, 8-10 év munkatapasztalattal már aranyat ér, de zöldfülűként ne ezt válaszd. Majd megcsinálod pár év szakmai tapasztalattal a hátad mögött. De ha nagyot akarsz durrantani, akkor MBA-t csinálsz. De azt majd komoly munkatapasztalattal a hátad mögött!

2018. okt. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vezetés és szervezés szakra mióta lehet menni mérnökinfó BSc-vel?
2018. okt. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

Előző, lehet menni, olvasd el a törvényt a mesterképzési szakok bemeneti feltételeiről.

Röviden: kreditelismerési eljárást kell lefolytatni

60 kredit szükséges a felvételhez, de Vezszerv esetén amennyiben megvan a legalább 30 bemeneti kredited, a hiányzó alapszakos tárgyakat a mesterképzés tárgyaival párhuzamosan, kreditpótló vizsgák keretében meg tudod szerezni az első év végéig (ha nem sikerül, kivágnak mesterről).

2018. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!