Milyen liceumot kellene végezzek az ügyvéddé váláshoz?

Figyelt kérdés

2018. okt. 12. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az mindegy, de utána a jogi egyetemre/egyetemi karra kell menni.
2018. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Barmilyet, mivel ugyvedi palyahoz jogi egyetemet kell vegezni, nem csak kozepiskolat.
2018. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minél jobbat. Azért a “bármilyen” erős nem kicsit.

És érdemes humán szakra menned. Esetleg angol előkészítősbe. És feltétlen Gimi, nem szakközép (vagy minek hívják őket manapság)

2018. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

irreleváns, hogy melyik iskolában szerzel érettségit! A lényeg legyen érettségid és meglegyenek a pontjaid ahhoz, hogy felvegyenek!


Az egyetemen teljesen mindegy milyen középiskolába jártál, mert köze nincs az egyetemi oktatásnak az ott tanultakhoz!


Mindent nulláról kezdesz! Én semelyik középiskolai tantárgyamnak(se töri, se magyar) nem vettem hasznát a jogász képzésen!


Láttam viszont olyat, hogy full jeles top gimnáziumi érettségivel rendelkezőt vágtak ki 9X is Római szigorlatról vagy tömegesen görgették a Magyar és egyetemes jogtörténetet......


Egy a lényeg vagy tudod teljesíteni a rómat....később a polgárokat stbstbstb vagy nem! Ehhez a hiedelemmel ellentétben semmi de semmi köze ahhoz hol érettségiztél és ahhoz se milyen eredménnyel!!!!!!!


sok sikert!

2018. okt. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Persze, ezt tudom 4. válaszoló, hanem amire kiakartam lyukadni az az, hogy melyik lenne az a szak, amely valamennyit is segítene ehhez. De az előbbi válaszokból rajottem, hogy igazából az angol. Arra meg már eltervezett cél, hogy felsőfokú vizsgát letegyek. Bár lenne még egy kérdésem. Felmerult bennem az a tény, hogy inkább atvinném Amerikába a foglalkozások
2018. okt. 17. 16:21
 6/6 A kérdező kommentje:
*hogy inkább Amerikában válnék ügyvéddé. Ehhez pedig célszerű lenne Amerikában járni az egyetemet, igaz?
2018. okt. 17. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!