Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3 év után otthagyni és mást...

3 év után otthagyni és mást tanulni?

Figyelt kérdés

Orvosira járok, ez a harmadik évem. Szeretnék februárban újra felvételizni egy másik (alap) szakra. Sajnos kellett két év, hogy rájöjjek, hogy biztos nem akarok orvos lenni, nem akarom se befejezni az egyetemet, se 30-40 évig olyat dolgozni, amit nem szeretek.

A szüleim teljesen kiakadtak, azt mondták, hogy nem engedik...szégyen vagyok nekik, meg az egész családnak.. Szerintetek is szégyen?

Mondtam nekik, hogy a támogatásuk nélkül is elkezdem a másik szakot, egy fillért se kérek, majd dolgozok valahogy, és amint tudom visszafizetem ezt a három évnyi költséget (szeretnék még a kövi félévben is az orvosin lenni, hogy minél több tárgyat el tudjak fogadtatni).

Ti szülőként mit gondolnátok/éreznétek ha a gyereketek ezt csinálná?

22 évesen kezdeném az alapszakot, azt mondták, hogy ez gáz...és ez is szégyellni való... :(

teljesen kivagyok, nem tudok semmi máson agyalni, csak hogy mekkora csalódást okozok nekik...nem megy a tanulás sem...már most megbuktam 2 tárgyból, pedig eddig szinte mindig 4es 5ös voltam mindenből



2018. okt. 18. 17:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
hát.. fejezd be - utána még lehetsz nem orvos, sok minden lehetsz. Csehov pl író lett. MI az a másik, amit elkezdenél?
2018. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szégyen. Sok szülő sajnos sokkal többet foglalkozik azzal, hogy mit szólnak majd ehhez az ő ismerőseik, minthogy a gyereknek mi a jó.

Rossz dolog, ha pont a szüleid azok, akik nem támogatnak téged ilyen dolgokban (most nem is anyagilag értem), de TE vagy felelős a saját életedért, ezért azt tedd, amit szeretnél.

Nem gáz 22 évesen kezdeni semmit, az még fiatal, és egyetemre akárhány évesen lehet járni. :)

2018. okt. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Itt az első válaszához írnám, hogy gondolom a kérdező fizetősön van, az orvosi még 2 év, félévente vagy félmillió, nem éri meg befejezni, ha nem akar ilyen téren elhelyezkedni.


Csak arra figyelj, jövőre olyan szakra menj, ami biztosan érdekel. Az orvosira sok embert a szülei kényszerítenek rá.

2018. okt. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Hát szerintem nem vagy olyan rossz helyzetben. Mármint ha alapszakot akarsz, az ugye csak plusz 3 év. Összehasonlítás kedvéért írom, hogy én pont fordítva vagyok, ugyanígy 21 évesen találom meg az utamat, most készülök orvosira. Egyébként miért akarod otthagyni? Már nem azért, hogy lebeszéljelek (hisz tudom, milyen olyan szakot csinálni, amihez nem füllik az ember foga), de orvosin, tudtommal, első 2 év nagy vízválasztó, már majdnem a felénél jársz. Nem sajnálod az eddig tett erőfeszítéseidet? Nem tudom, mi akarsz lenni végülis, de orvosi diplomával nem csak orvos lehet az ember és nem csak kutatni lehet, de lehetsz tolmács, orvosi szaklap író, szerző... Persze ha a választott szakod ettől teljesen eltér, akkor persze hiába mondom, nem sokat ér. :)
2018. okt. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Ja, egyébként szintén 22 éves lennék, mire kezdeném az orvosit és én is megkaptam a szüleimtől, hogy szégyen, hogy ennyi idősen kezdek új egyetemet meg az, hogy majd' 28 évesen lesz meg a diplomám....

Hagyj nekik időt, majd megbékélnek.

2018. okt. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bakker eddig szinte mindig 4-es, 5-ös voltál mindenből és már túl vagy a nehezén is, 3 év!!!


Ha még az első félévről vagy első évről lenne szó, akkor azt írnám, hogy simán hagyd ott, de a fentiek nem azt mutatják, hogy ez a szak nem lenne neked való és sokan szívesen lennének a helyedben és nem kell orvosként dolgoznod, de annyi területre szakosodhatnál, biztosan nincs egyetlen olyan irány sem, ami téged érdekelne?


Anno miért választottad ezt a szakot?


RENGETEG munkád fekszik benne, BIZTOSAN átgondoltad ezt jól?


És ha a másik szakkal majd nem tudsz elhelyezkedni?


Orvosi diplomával külföldre is mehetsz jó pénzért és nyithatsz saját praxist is stb.


A kinézett szak csak nem laboratóriumi analitikus vagy biológus vagy dietetikus vagy védőnő, vagy gyógytornász - melyik?


NEM, NEM SZÉGYEN !


Csak annyi pénz és energia kukába veszne és pont a legnehezebbeken már túl vagy - érthető a szüleid kiakadása és nem tudják biztosan, hogy amit majd e helyett elkezdesz, annál nem-e derül ki, hogy hoppá, ez mégsem olyan, mint amilyennek képzelted....


Nagy a rizikó.


És nem azért buktál meg, mert nem neked való a szak, hanem mert érzelmi hullámvölgybe keveredtél.


Ha 1000%-ig úgy érzed, hogy biztosan és mindenáron abba akarod hagyni az orvosit és egy szemernyi kétséged sincs efelől, akkor az a jó döntés, DE azért még aludj rá párat...!


Én szülőként sajnálnám a gyereket, meg a sok feleslegesen kifizetett tandíjat, költséget, DE azt tartanám/tartom szem előtt, hogy a gyermekem boldog legyen és csak ez számít!

2018. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem 22 évesen egyetemet kezdeni miért lenne ciki. Mondjuk én 18 évesen kezdtem, de akár még nekem is lehet belőle szak váltás. És vannak 20 éves csoporttársaim is. Van aki 20 évesen érettségizik, ahhoz képest +-2 év nem oszt nem szoroz. De van aki felnőtten kezdi, ilyen 30 meg 40 évesen. Nyílván nem az orvosit azért, de ne az életkorod tartson vissza szerintem. Inkább a pénz és a belefektetett munka miatt gondoldd át.
2018. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok én is. Te melyik városban jársz?
2018. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Budapest. Te?
2018. okt. 19. 18:05
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is Bp-re.
2018. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!