Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3 év után otthagyni és mást...

3 év után otthagyni és mást tanulni?

Figyelt kérdés

Orvosira járok, ez a harmadik évem. Szeretnék februárban újra felvételizni egy másik (alap) szakra. Sajnos kellett két év, hogy rájöjjek, hogy biztos nem akarok orvos lenni, nem akarom se befejezni az egyetemet, se 30-40 évig olyat dolgozni, amit nem szeretek.

A szüleim teljesen kiakadtak, azt mondták, hogy nem engedik...szégyen vagyok nekik, meg az egész családnak.. Szerintetek is szégyen?

Mondtam nekik, hogy a támogatásuk nélkül is elkezdem a másik szakot, egy fillért se kérek, majd dolgozok valahogy, és amint tudom visszafizetem ezt a három évnyi költséget (szeretnék még a kövi félévben is az orvosin lenni, hogy minél több tárgyat el tudjak fogadtatni).

Ti szülőként mit gondolnátok/éreznétek ha a gyereketek ezt csinálná?

22 évesen kezdeném az alapszakot, azt mondták, hogy ez gáz...és ez is szégyellni való... :(

teljesen kivagyok, nem tudok semmi máson agyalni, csak hogy mekkora csalódást okozok nekik...nem megy a tanulás sem...már most megbuktam 2 tárgyból, pedig eddig szinte mindig 4es 5ös voltam mindenből



2018. okt. 18. 17:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
14%

Vesztesek is kellenek egy társadalomban, különben hogy lennének győztesek?


Hagyd félbe az életedet, amelyben a szüleid 20 éves munkája is benne van, gyalulj le mindent bátran.


Adj helyet a jobbaknak.

2018. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Istenem de bunkó az utolsó válaszoló! Teljes mértékben megértelek bár ez még csak az első félévem itt orvosin de erősen elgondolkodtam a szakváltáson. Tudom hogy a szüleim nekem se fogják díjazni a döntésemet de az orvosi egyetemhez baromi nagy elhivatottság kell, akinek ez meg is lenne az is sokat szenved egyes tárgyakkal, tudni kell kezelni a sok kudarcot, lenézést és hát már csak mellékes hogy a könyvek többsége érthetetlen , az oktatás 0 , a követelmény pedig a csillagos egekben. Legalábbis nekem eddig ez a tapasztalatom. 22 éves leszek én is ugyhogy tudd , hogy ezzel nem vagy egyedül és bőven nem késő váltani mert az egyetem csak pár év de legalább azt csinálhatod életed végèig amit szeretnél . Esetleg leírnád hogy téged mi érdekelne , milyen más szakot választanál helyette?

Viszont azért hogy 3 évet végigcsináltál 4 es 5ös átlaggal az jelent valamit , mi változott meg benned kimerültél vagy tényleg egyáltalán nem érdekel az orvosi pálya? Én nem azért akarom otthagyni mert nem érdekel mert bár még most amiket tanulunk nincs köze az orvosláshoz hanem mert a képességeim nem engedik meg sajnos lassan tanulok főleg olyan tárgyakat amiket egyáltalán nem értek magolni meg nekem egy kínszenvedés. Ha gondolod beszélhetünk privátban :)

2018. okt. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát persze, bunkó.


Helyett, direkt. Azt kérdezte a válaszoló, mi mit éreznénk, ha a gyerekünk ezt csinálná. Hát ezt. Nem vagyok bunkó, csak irodalmi.

2018. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél azóta?
2019. jan. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
végül hogy döntöttél?:)
2021. febr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!